Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy megy most egy orrmandula...

Rollka27 kérdése:

Hogy megy most egy orrmandula műtét?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiamnak fogják kivenni az orrmanduláját. Az érdekelne, hogy ez altatással csinálják,ill. utána meddig kell kórházban maradni, meg persze minden más érdekelne ezzel kapcsolatosan?! A válaszokat előre is köszönöm!
2017. okt. 16. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem kétszer is el kellett távolítani, mert valószínűleg elsőre nem csípték ki rendesen és visszanőtt. 11 éves voltam, először altattak, 1 évre rá nőtt vissza, akkor nem altattak. De az utóbbi jobb, több az energia. Mindkét alkalommal 1 éjszakát maradtam bent csak, műtét után másnap mentem haza.

Mindkét alkalommal injekció popsiba, érzéstelenítő és hogy ne féljek. Nem tudom mi lehet a neve. Betoltak, hajháló, szájat kitát majd végignéztem, ahogyan kicsípik. A műtétre emlékeztem (sajnos, mert vér is volt, fájdalom nem volt csak éreztem), majd az utolsó pillanat amire emlékszem, ahogyan toltak vissza a helyemre a folyosón. Az, hogy ráfektettek az ágyamra már nem, pedig állítólag ébren voltam. Lefeküdtem és elaludtam. Ez volt az altatás nélküli. Ettől függetlenül még így is azt mondom, hogy jobb, mint az altatás. Altatás után, amikor felkeltem sokkal bambább voltam.

Az orrmandula műtét ilyen hamar megvan másnap mehettek haza a kisfiaddal. :)

A garatmandula az, ami sokkal kacifántosabb.

2017. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

Utóirat egyébként ha jól emlékszem a második alkalommal felajánlották, hogy maradjak plusz egy éjszakát, de nem volt rá semmi szükség, még plusz infúziót se kaptam.

Azonban ez én voltam és 11-12 évesen, egy 5 éves esetében nem tudom, hogy milyen lesz a procedúra, de kétlem, hogy tovább maradtok 2 éjszakánál, ha minden rendben zajlik.

2017. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2017. okt. 16. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!