Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikortól érvényes így a tb-m?

Mikortól érvényes így a tb-m?

Figyelt kérdés
November elsejétől fogok dolgozni egy bejelentett munkahelyen.Akkor november 1-től már érvényes is lesz a tb-m?

2017. okt. 19. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól a pillanattól amikor a cég hivatalosan bejelent,tehát pl. ha ma aláírtad a papírokat és a cég elintézte a hivatalos eljárást a NAV felé akkor mától.Ha megnézed az ügyfélkapun a TB-et akkor látni fogod hogy a mai-holnapi dátum lesz ott.

Ha esetleg eddig magadnak fizetted a TB-t akkor a következő csekket már nem kell befizetni,de a NAV fog is küldeni egy levelet.

2017. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól a naptól kezdve lesz érvényes a tb-d amelyik naptól kezdve be vagy jelentve. Ha te november 1-én kezdesz dolgozni, az nem egyenlő azzal hogy november 1-én jelentenek be sajnos. (Tapasztalat)

De ha a munkáltató tisztességes, akkor amikor bejelent, azt attól a naptól teszi, amelyik nap először dolgoztál.

2017. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es jól írja. De ha orvosra lenne szükséged mondjuk holnap, és már megkötöttétek a munkaszerződést, akkor is elfogadja a kórház, vagy orvos, még úgy is, ha még nem dolgozol, de vinned kell magaddal a munkáltatói szerződést. Átfutási idő általában 2-3 hét, míg pirosról zöldre vált a gépben a tb-d. (Mármint a rendelőkben lévő gépben.)
2017. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, 1-es is jól írja. :)


Én annyit tudtam hozzátenni, hogy vidd magaddal a szerződést, ha orvoshoz kéne menned, mert az átfutási idő hetekbe telik. Elfogadják.

2017. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 H Lilla válasza:

Fontos tudni, hogy az orvosnak akkor is el kell látnia a beteget, ha rendezetlen a TB jogviszonya. A piros jelzés csak azt jelenti, rendezni kell, de ÉRVÉNYES!


Ez törvényben van, hogy az egészségügyi ellátó, orvos vagy gyógyszerész nem tagadhatja meg a kezelést ill. nem kérheti a szolgáltatás kifizetését rendezetlem TB jogviszony miatt. Neki annyi a dolga, hogy jelzi a problémát, de ugyan úgy kell ellátnia mintha "zöl" lenne a TB. Nem kérhet e miatt térítést az ellátásért!


Tehát semmi gond, ha munkaváltás miatt vagy pár hónapos átmeneti nehézség miatt valaki nem tudja fizetni a TB-t Lehet adminisztrációs probléma is, vagy hogy a munkáltatónál elfelejtik rendezni. Ezért még nem függeszthető fel a térítésmentes egészségügyi ellátás.

2018. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!