Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A dTap emlékeztető oltás fáj?

A dTap emlékeztető oltás fáj?

Figyelt kérdés

Jövő hét szerdán kapunk egy diphteria-tetanusz-pertussis elleni oltást, és azt szeretném megtudni, hogy izomba, vagy bőr alá kapjuk? Jobban fáj, mintha bőr alá kapnánk? (Példa: MMR oltás, amit múlt hónapban kaptunk. Azt bőr alá kaptuk, csak egy kis szúrást éreztem, aztán már mehettünk is.)

Valószínűleg izomba kapjuk szerintem, mert a tetanusz izomgörcs.

Az oltóanyag csíp? Mellékhatás van? Igaz, hogy ekcémát okoz? (Nagyon félek, légyszi, ne röhögjetek ki!)



#oltás #tetanusz #MMR #torokgyík #diftéria #dTap #diphteria #diphteritis #pertussis
2017. okt. 20. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint nem arra vagyok kíváncsi, hogy utána fáj-e, hanem hogy a szúrás.
2017. okt. 20. 14:06
 2/7 anonim válasza:

Szia népegészségügynél (volt ÁNTSZ) vagyok és pont oltásokkal foglalkozok. Valóban most adjuk ki a dTap kampányoltásokat.

Amit fogsz kapni az boostrix nevű oltóanyag amit muskulárisan adják be, Ani fontos be veszítsél be merít akkor fáj egyébként mint kb egy kis csípés és szinte meg se fogod érezni

2017. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szóval lényeg ne feszíts be
2017. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Helló. Örülök, hogy egy szakértő válaszolt, és köszönöm szépen a választ. :) Azt tudom, hogy nem szabad befeszíteni. Az igaz, hogy a tetanusz elleni oltás jobban fáj, mint a többi?
2017. okt. 20. 15:50
 5/7 anonim válasza:
en holnap kapom es nagyon felek! egyepkent a tu nem tud hozza erni a csonthoz? bocsi ha hulyeseg de nagyon felek!
2017. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tud. És ne félj, nem fáj.
2017. nov. 13. 17:41
 7/7 anonim válasza:
Én tegnap kaptam meg, ma bedagadt a kérdésedre válaszolva csak a szúrásnál fájt nekem
2020. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!