Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vérvétel minden belső bajt...

A vérvétel minden belső bajt kimutat? ( súlyos bajokra gondolok plusz rákos megbetegedés)

Figyelt kérdés
2017. okt. 24. 14:46
 1/7 A kérdező kommentje:
*például
2017. okt. 24. 14:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó lenne ha mindent kimutatna, de egyenlőre csak nagyon sok mindent tud kimutatni, rengeteg betegséget viszont nem.
2017. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem
2017. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utalhat rá, ha valamelyik szervedet megtámadja a rák, és emiatt nem működik megfelelően, de az lehet mástól is. Vérráknál(leukémia)sem mutatható ki 100%-osan, mivel a magas fehérvérsejtszámnál is lehet más okot találni, pl pajzsmirigy-túlműködés, bakteriális fertőzés, gyulladásos állapot.

De speciális tumormarker vizsgálattal kimutathatók bizonyos anyagok a vérben, amik a rákos emberek testnedveiben vannak jelen nagyobb mennyiségben.Ez viszont nagyon költséges, és csak célzottan, onkológiai vizsgálatoknál hajtják végre, és nem képezi részét egy teljes vérvizsgálatnak.

2017. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Valaki meg tudná modani hogy rák szűrésekből Milyenek vannak? Mellrák szűrésről már hallottam es méhnyakrák szűrésről is. A többinél van külön esetleg?
2017. okt. 24. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Én is most néztem utána a tumormarkernek, de csak célzottan lehet elvégezni, tehát tudni kell, hogy hol keressenek daganatot. Nem ilyen univerzális dolog... pedig én is nagyon reménykedtem benne, hogy van haszna is.

Külön-külön kell mindent vizsgáltatnod. A mellrákot és bőrrákot könnyű vizsgálni, ezek bármikor elvégezhetők, na de a többi már nem úgy megy.

Tünetek nélkül lényegében át kéne nézni mindent, vérből csak akkor mutatható ki, ha áttétes, előrehaladott daganatról van szó.

2017. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A te válaszod is köszönöm! :(
2017. okt. 24. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!