Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvos által felírt szemüveg...

Cetan kérdése:

Az orvos által felírt szemüveg-"recept" meddig érvényes?

Figyelt kérdés
TB-re, -4-5 közötti dioptriára írva.
2017. okt. 24. 17:50
 1/3 evimeri ***** válasza:
Szerintem 90 napra, ugyan úgy mint a receptek. De a legjobb, ha bemész a látszerészhez és megkérdezed. Egyébként a tb-s szemüvegek és lencsék, hordhatatlanul rondák. A -4-5 dioprtriás lencse már igen vastag. Ha normálisat akarsz, azt saját zsebből kell fizetni. Igen drága. Én multifokálisat hordok, mert közelre és távolra is rosszul látok. Az egy pár lencse ára (vékonyított, kopás álló) több mint százezer ft. A nyáron csak a napszemüvegem 190 ezer ft-ba került. És ne szoktam drága kereteket venni, de a lencse nagyon drága.
2017. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Időközben kiderült, hogy mégsem TB-támogatott. De sajnos igen, egyrészt a nagy dioptria miatt véknyításra is szükség van, másrészt jó lenne egy speciális réteg számítógép-használathoz, ami még jobban megemeli az árat. Azért érdeklődtem az érvényességet illetően, mert ez nem egy klasszikus recept, csak egy papír a dioptriákkal, szemtávolsággal, hasonlókkal. A kiállítási dátum rajta van, de érvényesség nincs.
2017. okt. 24. 18:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Ma kiderült, hogy korlátlan az érvényesség, amíg a felírt dioptria megfelel.
2017. okt. 25. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!