Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kérdésem arra irányul hogy a...

Kérdésem arra irányul hogy a közgyógy havi keretösszegét miből és hogyan állapítják meg? A havi közgyógyos gyógyszereimért havi 15876 Ft fizetek. A megállapított közgyógy keretösszegemet 6900 Ft ba állapította meg a Dunaújvárosi Járási szervezet.

Figyelt kérdés
2017. okt. 29. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A törvény szerint van egy maximalizált összeg, aminél magassabbat nem állapíthat meg a járási hivatal,akkor se , ha a gyógyszerköltséged valójában az egekben van. Ezt kapod.
2017. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyedi maximált keretősszeg az havi 12000Ft plussz az eseti keretösszeg is havi 12000 Ft. Ha nincsen a gyógyszerre szakorvosi javaslat akkor a háziorvos általi közgyógy havi keretösszege maximum 6000 Ft lehet. Amennyiben van vagy vannak orvos szakértői javaslatok a gyógyszerekre, ez esetben nem a háziorvosi maximum havi keretösszeg számít hanem a maximum adható havi 12000 Ft keretösszegig lehet megállapítani. Ezt a gyógyszerész Kamara tájékoztatásából tudom, akinek meg kellett küldenem az összes gyógyszereimet a háziorvos igazolásával valamint a háziorvos igazolása alapján a gyógyszertár hiteles árigazolását.
2017. okt. 30. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Hívd fel azt, aki a határozatot hozta és kérdezz rá, mert akkor nyilván nem az van, amit én gondoltam.

Előbb azért olvasd el a határozat indokolását, mert elvileg ott részletesen le kell írniuk.

Én mindenesetre megkérdezném, ők is emberek, hátha csak tévedésről van szó.

2017. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szenes43 ***** válasza:
Én nem kapok közgyógyot viszont írattam a szakorvossal egy olyan igazolást 1 évre hogy felírja a háziorvos de 90%-át a gyógyszernek a TB. állja. Így is bő 10 ezer havonta.
2017. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!