Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha véradás után sms-t kaptam...

Ha véradás után sms-t kaptam az OVSZ-től, hogy adott napon kórházba szállították a véremet, és hozzájárultam egy beteg gyógyuláshoz, akkor nincs semmi komoly betegségem?

Figyelt kérdés
Mármint olyan betegség (szifilisz, HIV stb), ami miatt megsemmisítenék a leadott vért?

2017. júl. 4. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha felhasználták a véredet, akkor nem mutatható ki semmilyen vizsgált fertőzés (hepatitis C, hepatitis B, HIV, szifilisz)
2017. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Az igaz, amit az első válaszoló írt, de én nem így győződnék meg arról, elkaptam-e valamilyen betegséget. Arra utalok, hogy ezek az sms-ek lehetnek automatikusan generáltak is. De ez csak óvatoság részemről, lehet, hogy nem így van.
2017. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
A második válaszolónak tökéletesen igaza van, ha valakiben felmerül, hogy valamilyen fertőzést kapott, az ne vért adni menjen, hanem diagnosztikus vizsgálatot végeztessen.
2017. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Bizony, menjen kivizsgáltatni. Mert elvileg kibukna a vérellátóban, de ahol ugye emberek dolgoznak, ott hiba lehetőség mindig van sajnos.

Szövődmény Előfordulási gyakoriság

Lázas reakció (200 eset közül l)

Csalánkiütés (400 eset közül 1)

Az átömlesztett vér feloldása (1000 eset közül 2)

Májgyulladás (hepatitis C) (10 000 eset közül 2)

(hepatitis B) (100 000 eset közül 2)

AIDS (HIV vírus) (2 millió eset közül 2)

2017. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem szabadna vért adni annak, akinek gyanús, hogy valami fertőzést is összeszedhetett. Már a kérdőíven elbukna, hacsak nem hazudik, ami messzemenőkig tisztességtelen.


Ne érts félre, kérdező, azt is elhiszem, hogy benned csak úgy felmerült ez a kérdés, mert kiben ne merülne fel, nincs ezzel semmi gond.

2017. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!