Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Optivisc Single injekcióról...

Optivisc Single injekcióról vélemény?

Figyelt kérdés
Anyukámnak lenne rá szüksége, 52 éves és kezdődő porckopása van, viszont a protézishez még fiatal. Az orvos ezt a hialuronsav tartalmú injekciót ajánlotta neki, de elég borsos az ára és nem tudjuk, hogy érdemes-e.

2017. nov. 14. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Más gyártmányú hialuronsavas injekciót kaptam anno, nekem nem segített.Persze az is számít mennyi porc van még a térdben. Ezt nem ismerem, de ha csak egy darab injekció akkor meg kellene gondolni, mert ha nem jó helyre adja be akkor vége a dalnak.
2017. nov. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megvan még a porc, szerencsére csak kezdődő degeneráció. Ismerősök dicsérték a dokit, jó szakembernek tartják.
2017. nov. 15. 08:38
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve mondta az orvos, hogy azért javasolja ezt, mert magasabb a hatóanyag tartalma, mint sok másik injekciónak, nem tudom ez mennyire igaz.
2017. nov. 15. 08:39
 4/12 anonim válasza:

Anyósomnak is ezt nyomták a térdébe, ő ugyan 68 éves volt. Egy év után is boldogan mondta, hogy nincsen fájdalma. Nála tökéletesen működött. Az én bokámba hétfőn injekciózták be, 3 napig nem állhatok rá.

Remélem, hogy nekem is jó lesz.

2017. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha megteheted akkor próbáljátok meg, én is mindent kipróbáltam, hogy ne legyen bennem az az érzés, hogy mi lett volna ha....
2017. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem állunk olyan fényesen anyagilag. Egy másik doki a hyalgan injekciót ajánlotta, ami lényegesen olcsóbb és szerinte használ.
2017. nov. 16. 08:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez az egész egy nagy lutri. Nem mindig a legdrágább a legjobb. Akkor el kell dönteni melyik orvosnak hisztek, melyikben bíztok. És még így sem garantált a siker.
2017. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hasonló helyzetben voltam.Fél évig fájt a térdem.Szintén porckopás.Az én orvosom is javasolta a feltöltő inj-ót.Közben olvastam,másoktól hallottam a hialuronsavas kapszuláról,amihez ha a reumatológus ad egy kis "igazolványt" olcsóbb a gyógyszertárban./így is kb 5000 Ft egy havi adag./1 db/nap.ezt szedtem 3 hónapig glükozaminnal együtt.Addig gondolkoztam az injekción-míg egyszerre csak már nem fájt a térdem. 3 hó szünet után újból szedem karbantartási céllal.
2017. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szombaton kapott egy adagot a hyalganos injekcióból, egy hét múlva meglátjuk, hogy használt-e. Valamilyen porcépítő ettől függetlenül azért jó lenne szerintem, lehet kipróbáljuk, amit javasoltál :)
2017. nov. 20. 08:51
 10/12 anonim válasza:
Én is kaptam Hyalgan injekciókat mindkét térdembe, ami egy darabig jó volt. Most az Optivisc Single injekciót ajánlotta az ortopéd sebész. Ez a kapott gyógyszer ismertető szerint korszerűbb, mint a Hyalgan, 1ml-el több is, egyben drágább is. Mikrogömbökből álló több milliárd dalton méreténél fogva nem jut be a véráramba, a újdonság a monofázisos keresztkötés. Ami meghosszabbítja a hatásidőt. Elképzelhető, hogy hatékonyabb, de a hatása az orvos szerint fél év. Hát elgondolkodtató. Írjon véleményt az, aki már kapott ilyet!
2021. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!