Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy eltávolítás után...

Anyajegy eltávolítás után meddig nem szabad hogy a sebhez víz érjen? És napoztatni meddig nem szabad?

Figyelt kérdés
Holnap fogják leszedni két elég nagy anyajegyemet a hátamról és még nincs tapasztalatom a témában. Van, amivel biztosan megelőzhető, hogy a helye csúnya legyen? Nekem azt mondta az orvos, hogy csak egy pici vonal marad utána. Az eltávolítás előtt tényleg az anyajegy alá is adnak injekciót? Nagyon fáj?
2010. máj. 31. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már anyajegy eltávolításom... szintén a hátamról szedtek le egyet. Hogy meddig nem szabadott, hogy víz érje, sajnos nem emlékszem pontosan, hülyeséget meg nem akarok mondani. Azt tudom, hogy két hétig voltak benne a varratok, addig be is volt ragasztva, nem érhette víz. Igazából maga a "műtét" nem fáj, csak egy kicsit az első injekció, a többit már észre sem vettem. Miközben csinálta a doki, csak húzást-vonást, és melegséget éreztem. Utána két napig fájt, de nem a heg, hanem a hátam, mert nem tudtam rendesen mozogni. Úgyhogy 1-2 napot mindenképp tölts otthon (akármit okoskodik a doki) és aludj sokat!

Az, hogy mennyire marad meg a helye, eléggé egyénfüggő. Nekem plasztikai sebész csinálta, ennek ellenére megmaradt az egész heg. :( Időközben szét is nyílt, újravarrta. De ez igen ritka.

Úgyhogy drukkolok! Ne izgulj, nem lesz gond! remélem tudtam segíteni. :)

2010. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Remélem, hogy nekem tényleg csak picit látszik majd meg a nyoma, mert pont azért szedetem le, mert csúnya, és zavar. Ha utána meg egy csúnya heg marad, akkor semmit nem értem el az egésszel...
2010. máj. 31. 18:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Akinek még van tapasztalata a témában, kérem írjon!
2010. máj. 31. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Hidd el az orvosod mindenről részletesen tájékoztat majd. Ha nem teszi, kérdezd meg ezeket a kérdéseket tőle. Gyógyulást, és sikeres mütétet. Én is jövőhéten kedden megyek egy kismütétre hasonló témában.
2010. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Már megcsinálták, és eddig szerintem minden rendben. Picit ugyan fájt, de szerencsére sokkal kevésbé, mint amennyire féltem tőle. Kedden fogják kiszedni a varratokat, aztán akkor majd kiderül, tényleg minden oké-e. Ami fura volt csak, hogy az orvos szerint szabad napoztatni, viszont egy ismerősöm pedig nagyon óva intett ettől, mert hogy elrákosodhat a nyoma. Én inkább nem napoztatom majd szerintem, biztos, ami biztos.
2010. jún. 3. 08:28
 6/7 A kérdező kommentje:
És sok sikert a műtéthez!
2010. jún. 3. 08:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Örülök, hogy eddig jók a tapasztalataid, továbbra is drukkolok! :)

A napozásról annyit, hogy nekem azt mondták, mindenféleképpen kerüljem. Ezek szerint, ahány orvos, annyi szokás.

2010. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!