Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik egy mintavételes...

Hogyan zajlik egy mintavételes gyomortükrözés?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, szükség lesz erre, és eléggé tartok tőle. Esetleg valaki, aki tapasztalattal rendelkezik, le tudna írni néhány részletet? Egy oldal a ritka kockázatok között megemlítette a gyomor kilyukadásának veszélyét. Hogy fordulhat ilyen elő? Igaz, hogy folyamatos röntgent használnak a cső megfelelő pozícionálásához? Olvastam, hogy a beavatkozás végéztével enyhe vérzés előfordul a mintavétel helyén. Mekkora mintát vesznek, hogy ha az még észlelhetően vérezni is tud?


Minden válaszért nagyon hálás lennék!


2017. nov. 15. 22:25
 1/1 anonim ***** válasza:

pont ugyanúgy, mint a rendes gyomortükrözés, csak a gastroscop mellett letolnak egy mintavevő csipeszt is, ami egy icipicit kicsíp az adott szövetből.

ritka kockázat, mint olyan kb az, hogy a mandulaműtétbe is bele lehet halni... meg a városi sétálásba is. Igen, kilyukadhat a gyomor, nagyon ritkán meg is történik, ezért kell odafigyelni utána néhány napig az embernek magára.

minek lenne rtg a cső pozicionálásához, amikor száloptikás, és a doki pontosan tudja, mikor hol van? ezt nem értem, szerintem az másik vizsgálat.

a vérzést azért említik így meg, mert előfordulhat, hogy véres lesz a széklet, és hogy ne ijedj meg miatta.

2017. nov. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!