Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Problémára utalhatnak ezek a...

Problémára utalhatnak ezek a véreredmények?

Figyelt kérdés

A GOT illetve a GPT értékek 62esek(referencia 5-35), az össz. bilirubin 17.9 (0-17) illetve a se alfa-amiláz 97(0-100) és vizelet amiláz 390 (0-400). Legutóbbi vérvétel 3 hónappal ezelőtt volt, ekkor a májfunkciók a referencia alsó határához közelítettek,illetve a hasnyàlmirigy is bőven belül volt, nem ennyire a felső érték közelében. A vérvétel előtt 2-3 nappal volt egy komolyabb ünneplés alkohol társaságában, ezek az értékek mind annak tudható be, a hasnyálmirigy emelkedése is, és ezek szerint több időt vesz igénybe, amíg normalizálódik? Igazából a máj érthető számomra, de a hasnyálmirigy is ennyire megemelkedhet?(föleg a vizelet amiláz)

Ezeket az értékeket leszámítva minden normális.


2017. nov. 20. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Most mi keressük ki helyetted? A googlin minden ki van téve.
2017. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orvos mit mond?
2017. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A het masik feleben tudok menni, csak addig is szerettem volna valami ertelmes valaszt kapni. Nyilvan kerestem interneten rola(tudom hogy nem minden esetben a legmegbizhatobb forras) de az amilazrol nem nagyon talaltam semmit, csak hogy hasnyalmirigygyulladasnal jelentosen megemelkedik.

Tisztaban vagyok vele, hogy nem orvosok kezelik az oldalt, de azert gondoltam fel lehet tenni egy ilyen kerdest hatha volt mar masnak hasonlo tapasztalata, de ugy latom empatikus valaszra nem szamithat az ember.

2017. nov. 20. 18:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy nincsen empátia, hanem arról, hogy rohadtul nem értünk hozzá. Majd a doki megmondja a tutit. Volt itt már olyan is, aki egyszerű szédülés miatt írt ki kérdést, mindenki válaszolta, hogy nyugi, a stressz miatt van, nem kell aggódni, stb., aztán kiderült, hogy sclerosis multiplexe van. Majd az orvos megmondja, hogy hogyan tovább. Az a felelőtlenség, ha valaki az internetről tájékozódik.
2017. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!