Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ausztriában, Németországban...

Ausztriában, Németországban tényleg annyira drága a fogorvos?

Figyelt kérdés

Hallottam sok helyről, de nem tudom elképzelni.

Ha lenne eszem, simán kimennék külföldre dolgozni, de hát nem vagyok orvos. Itthon is jól keres egy magánfogorvos, de nem tud nagy lábon élni.

Most hallottam, hogy az egyik távoli rokonunk Bécsben fogorvos és már villája van, hajója stb.

Gondolom most a hallgatói szerződéssel ezt akarják megakadályozni. Meg még az állatorvos az ilyen, de elvileg azzal nehéz elhelyezkedni.


2017. nov. 27. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:

ha nem vagy orvos akkor minek rugózol ezen?

egyébként tényleg drága, picivel több mint itthon a magán, egy fogszabályzó 1500-2500euro

tömés 100-300euro

2017. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak érdekel, ennyi.
2017. nov. 27. 19:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősünk ugyan nem fogorvos, viszont tapasztalt sebészként dolgozik Németországban havi 6800 euróért.
2017. nov. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha fizeted a betegbiztosítást, akkor szinte minden ingyenes (tömés, fúrás, korona, röntgen, fűjdalomcsillapító és 18 éves korig a fogszabályzó is, 18 felett nem tudom mennyibe kerülne, de lehet annak is egy részét átfizeti a biztosító.)

Orvosok meg természetesen jól keresnek, még akkor is ha nem te személyesen fizetsz. Ismerek pár orvost itt kint és az tény, hogy nagyon sok pénzt keresnek.

2017. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ottani fizetésekkel Magyarország soha nem fog tudni versenyezni.
2017. nov. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát ja elég drága, a fiamnak a fehér tömés volt 60 euro darabonként... és ezt az AOK nem állta, csak az amalgám tömést.
2017. nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem, ott egy foghuzás csk 150 euro körül van.


Svájcban élek, itt 560 chf-ért huztak :).


De otthoni viszonylat szerint drága, persze.

2017. nov. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!