Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tudnátok segiteni? Folyt lent)

Tudnátok segiteni? Folyt lent)

Figyelt kérdés
Barátnőmnek lázzal kezdődött minden, csak lázzal, aztán most virusos tüszös torokgyulladást diagnosztizáltak nála, elküldték vérvételre, de az első orvos antibiotikummal kezelte, ami útolag kiderült, nem lehetne mert vírusra nem jó az antibiotikum, Az lenne a kérdésem hogy mivel már 2 hete van nála, és én nem kaptam el akkor már nem is fogom? meg hogy erre milyen gyógyszert fognak neki irni? Mondták a vírus nevét, de nem tudtam megjegyezni,
2017. nov. 29. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A betegség feltehetően a leírásod alapján mononucleosis infectiosa, a vírus neve pedig Ebstein-Barr. A nagy kérdés pedig az, hogy mit jelent a barátnő. Ez a betegség ugyanis szoros testi kontaktussal, nyállal csókkal terjed. Amennyiben nem smároltad le a csajszit, nagy eséllyel nrm lesz bajod, a gyakori kézmosásra persze nem árt figyelni. Ha viszont volt csók akkor még bőven benne lehetsz a lappangási időben. A jó hír az, hogy nem mindenkinél jelentkeznek súlyosan a tünetek.

Ó és a barátnő készüljön fel, mert ha tényleg mononucleosisa van és a pinicillint kapott akkor pár nap múlva az egész teste tele lesz cuki kiütésekkel. De két hét alatt elmúlnak. Ó de szép is a szerelem... <3

2017. nov. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!