Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A műtő orvosnak mikor kell...

A műtő orvosnak mikor kell fizetni? (SZTK)

Figyelt kérdés
Lesz egy állapotfelmérés/megbeszélés, ahol gondolom beállítják a műtét paramétereit. Ekkora kell odaadni a fehér borítékot, vagy egy későbbi konzultáción, ha lesz, vagy a műtét előtt közvetlen? És kb mennyit kell adni? Egy 30 perces csípőizom műtétről van szó, be fognak vágni az izomba. Köszi!

2017. dec. 4. 04:07
 1/10 anonim válasza:
Szia. Nem volt még műtétem, de én előtte adnám hogy az orvos motiváltabb legyen jól dolgozni. :)
2017. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

előtte adni és elfogadni is bűncselekmény.

utána adni hála.


Ha mindenáron adni akarsz, akkor vagy varratszedéskor, vagy amikor távoztatnak, tehát megkapod a zárót.


Én nem adnék.

2017. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De én mindenáron azt akarom, hogy jól sikerüljön a műtét. nem az számít, hogy utána milyen jófej vagyok. Az számít, hogy már az állapotfelmérésnél az orvos normálisan dolgozzon.
2017. dec. 4. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

sosem mennék olyan orvoshoz (még a közelébe sem), aki munkájának a minősége, hozzáállása annak függvénye, hogy van-e előtte boríték, vagy nincs.

ilyen alapon romlik a hozzáállás attól is, ha a másik beteg (mondjuk akit pont utánad fog műteni) töbet ad... és akkor nálad lehet lazulni, mert majd arra kell jobban odafigyelni.

2017. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, igazad van, csak én nem tudom felmérni, hogy az orvosnak mitől függ a hozzáállása. Én egy laikus páciens vagyok, akinek mindössze az az érdeke, hogy nagyon jól sikerüljön a műtét.
2017. dec. 4. 15:32
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

hidd el, nem a pénztől fog jól sikerülni! vagy jó vagy rossz az orvos. attól nem lesz valaki jobb orvos, hogy kapott egy borítékot.


és utána, ha elégedett vagy, még mindig adhatsz HÁLApénzt.

2017. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
utána már semmi értelme odaadni hiszen megvolt a műtét. Én mindig előre adom, az a biztos. Bármikor odaadhatod csak arra ügyelj hogy ketten legyetek.
2017. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért gondolják azt a betegek, hogy pénzért mindent meg lehet venni. Hát baromira nem. A kedvességet maximum, de egy szövődménymentes műtétet semmiképp.

Az orvosnak alapból érdeke, hogy normálisan végezze a munkáját, mert

1. Akkor legközelebb is hozzá mész, esetleg a magánrendelőjébe, ahol fizetni fogsz neki

2. Másoknak is ajánlod, amiből közvetetten megint csak pénzt kereshet.

3. Neki is érdeke, hogy ne vétsen műhibát és ne pereld be, mert ugye manapság már ez is egyre gyakrabban szokás.


Azt már meg sem merem említeni, hogy az orvosoknak azért igen is jó érzés, ha a betegük elégedett és gyógyultan távozik... de kezdem azt hinni, hogy a mai világban ezt már senki nem hiszi el.


Ahogy írták: előre pénzt adni vesztegetés. Ha elégedett vagy, utána lehet hálapénzt adni, az legális. De előre fizetni nem az.


És hidd el, aki előre fizetés nélkül leszarja a fejed, az pont annyira le fogja szarni akkor is, ha fizetsz, maximum egy fokkal kedvesebb lesz.

2017. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

És még valami: szövődmény bármikor előfordulhat. Minden műtéti beavatkozásnak van kockázata, nem kell ahhoz elcsesznie semmit az orvosnak sem.

És attól, hogy fizetsz neki, azt a kockázatot nem tudod elkerülni.

2017. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
SZTK alapú szakorvosi ellátásokért nem illik hálapénzt adni a szakorvosnak mivel az sértő az orvosnak. A magyar orvosok jól megvannak hazánkba fizetve ezért nem várják el a hálapénzeket az orvosok. A gyógyítás nem a hálapénzeken múlik. A választ egy Pécsi szakorvos adta.
2017. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!