Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek mire való az...

Szerintetek mire való az ügyelet? Milyen problémákkal fordulnátok a háziorvos/szakrendelés helyett az ügyeletre? (Legyen az akár háziorvosi ügyelet, akár valamilyen szakterület ügyeleti ellátása)?

Figyelt kérdés
2018. jan. 2. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyannal, ami sürgős és orvost kíván.
2018. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ügyelet akkor jöhet jól ha hirtelen rosszúl érzed magad vagy valami olyan baleset ér amivel orvoshoz kell menni de annyira nem súlyos a baj hogy mentőt kelljen hívni.

Főleg munkaszüneti napon vagy éjjel szoktak ügyeletre menni

PL: epegörcs, megvágtad a kezed, stb...

2018. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Neten megtalalod es sok orvos ki is teszi a honlapjara. Olvasd el ott, ha arra vagy kivancsi egyebkent a szabalyok ellenere milyen esetben fordulnak vagy fordultam en ugyelethez akkor ime:

1. Napkozben eltort a kulccsontom, de elsore nem fajt ejjel rettenetesen kora reggel az ugyeleten kotottem ki.

2. Gyerekem magas laza semmire se ment lejjebb es a fulet is fajlalni kezdte. Pont este 10-re...

3. Csillapithatatlan hanyas...ugyeletet hivtuk fol, de telefonon kiokositottak. Szerencsere jol vegzodott.


Amivel masok bent voltak: hoemelkedes es harom napja kphog, most tudtunk jonni olyan csunya ez a seb ket napja...(na ezek nem ugyeletbe valok csak lusta vagy nem tud maskor menni az illeto...).

2018. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
Lázgörcs, elvágtam valamimet és varrni kell, tehát amikor valami hirtelen jön és súlyos de nem kell mentő. Szakrendelői ügyeletre nőgyógyász pl. ha valaki terhes és vérezni kezd vagy esemény utáni tabletta kell, szemészet ha valami éles belemegy a szemembe, vegyszer belecseppen, fülészet ha hirtelen begyullad, szóval ilyenek. De nálunk pl. ilyen szakis ügyelet nem is volt csak háziorvosi, ha szakrendelés kellett akkor reggelig ki kellett bírni, felülni a buszra és go.
2018. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdem, mert én nem tudom, hanem csak kíváncsi vagyok az emberek véleményére ezzel kapcsolatban.

Valahogy azt látom, hogy az emberek egészségügyi ismeretei és kultúrája a béka segge alatt van.

Jól írtátok: az ügyelet arra való, hogy ha hirtelen lép fel valami olyan probléma, amit ha nem kezelnek a következő szakrendelésig pl., akkor súlyosabb vagy maradandó károsodás lehet belőle.

Ezzel szemben az emberek nagy része azért az ügyeletre megy szakrendelés helyett, mert ott kevesebbet kell várni, meg mert napközben éppen nem érnek rá.

Sürgősségin ugyanez a helyzet.

2018. jan. 2. 21:19
 6/6 Metionin ***** válasza:
Van akit nem enged el a munkahely orvoshoz, annak muszáj. De amúgy a többség simán kibírná reggelig. Én már csak azért sem szerettem az ügyeletet mert volt hogy bevittek de a doki kint volt betegnél és egy csomót kellett várni amíg visszajött, mindegy lett volna ha reggelig várunk. Meg nálunk a brazilok között volt kifejezetten szokás az ügyeleten megjelenni 1 beteg plusz 3-4 nem beteg gyerekkel, a beteg gyereknek is max az orra folyt de nekik mostazonnal ellátás kell.
2018. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!