Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lakcímkártyám tartózkodási...

Lakcímkártyám tartózkodási hely szerinti körzeti orvosáház elmehetek, az adataim központilag vannak nyilvántartva vagy minden házi orvosnál külön van dokumentálva?

Figyelt kérdés
A betegségeim, az orvosi vizsgálataim, minden a házi orvosomnál van,viszont elköltöztem és most lett tartózkodási helyem ezért is kérdezem.

2018. jan. 3. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Központilag
2018. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Át kell jelentkezned,viszont az adataid egy része 2017.11.01 után elvileg látható.
2018. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én el akartam menni másik városban háziorvoshoz, ahová szól a tartózkodási helyem. Azt mondták nem lehet, csak ha átiratkozom és átkérem az iratokat a régi háziorvostól
2018. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok,szóval az elektronikus térben a törzskartonod adatai betegségelőzményeid nem láthatóak.Majd lesz az idén egy kérdőív,azok az adatok kerülnek majd rá.

Szóval ha új háziorvoshoz el kell menned,kérned kell az átjelentkezésedet,az új orvos Postán átkéri a régitől az adataidat,a törzskartonodat és onnantól kezdve hozzá tartozol.

2018. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Húú, akkor haza kell mennem vidékre. Igazából hasfájással mennék most orvoshoz, mert nem tudom mi bajom van. Ilyenkor is muszáj a régi orvosomhoz mennem?
2018. jan. 3. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem menj el az újhoz,és közben kérd az átjelentkezésedet tőle.Átjelentkezés szempontjából a régihez már nem kell menned,a két orvos egymás között intézi.A régi megküldi az újnak az adataidat.Nem biztos ,hogy kellenek a betegségelőzményeid a mostani panaszaidhoz.Legfeljebb kikérdez.Én így csinálnám.
2018. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem értem, mi ez a hülyeség amúgy. Az átjelentkezés alapvetően csak lepapírozás, enélkül miért nem tudnak megvizsgálni, ellátni, utána meg miért igen? A tb-t sem a dokinak fizetem, hanem a közös zsákba, akkor mit ugráltatnak? Én egy szolgáltatást akarok igénybe venni, bárhol is vagyok az országban, nem azzal foglalkozni, hogy melyik körzet kié, meg 200 km-t utazni egy vizsgálatért. Még jó, hogy kenyérboltba el szabad menni bárhol, nem kell előzetesen "odakérnem" magam.
2018. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!