Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtörtént eset, fiatal orvos...

Megtörtént eset, fiatal orvos reakciója, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Nagyon idős bácsi és unoka állnak a kórházban a "rendelő" ajtó előtt és egy fiatal orvossal folyik a párbeszéd. A bácsi valószínűleg nagyon beteg, és még mindig vannak tünetei. Az unoka nem meri hazavinni, mert fél, hogy rosszul lesz. Az orvos reakciója: - Nagyon öreg a bácsi, valamiben meg kell halni.


Mi a véleményetek erről?



2018. jan. 3. 21:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyílván az öreg is hallotta, attól, hogy idős, még nem hülye.
2018. jan. 3. 21:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Undorító. Sajnos ez a szó jellemzi a magyar egészségügyet is.
2018. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bennem az is felmerült, hogy mi van, ha nem mindenért az egészségügy a hibás, hanem az emberek fejében van a gond. Például nem akarják elfogadni az elmúlást, bár ez a nyugati társadalom sajátja. Nyílván egy nyolcvan év feletti emberrel nem tudnak csodát művelni. Legalábbis nekem az első reakcióm az volt, hogy próbáltam megérteni, miért mondhatta ezt.
2018. jan. 3. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de ezt így nem illik, legalábbis ebben a formában. Azért Nyugat -Európában olyannyira imádják az emberek a másikat, hogy még egy 90 éves mamát sem hagynának magára, mert tudják hogy a családja mennyire szeretné ha 100 évig is élne. Pont ezért mindent megtesznek a gyógyulásáért. Kivétel mindig van, de ez az átlag kép. (Írország) Sajnálom, hogy nálunk ilyen szürkék az emberek, meg úgy összességben minden.
2018. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyrészől kissé morbid, másrészről igaza van, nem lehet kórházban tartani mindenkit, aki öreg, s hátha majd lesz valami baja. Ezt el kell fogadtatni a hozzátartozókkal. Ő így teszi, ez van.
2018. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát tény, hogy ez a reakció nem volt helyes és odaillő. Szerintem fontos az őszinteség és a korrektség, ha tényleg nagyon beteg a bácsi és kevés ideje lehet, akkor célszerű ezt elmondani a hozzátartozóknak, hogy ne meglepi legyen. De nem így.
2018. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyébként a magyar emberek tényleg nem bírják a haldoklást. Mármint ha megfigyeled, akkor a menthetetlen öregeket mindenki igyekszik benyomni valahová, hogy véletlen se nekik kelljen az utolsó napokon ápolni, netalántán végignézni a halálukat. Sőt, olyannal is rendszeresen találkoztam sürgősség osztályon, hogy kb. csak azért hozták be a mamát/papát, hogy 1 napig nyugtuk legyen.

2018. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!