Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Külföldi állampolgárként...

Külföldi állampolgárként ellátnak Budapesti kórházban?

Figyelt kérdés
Influenzám van, fáj a torkom, és 1 hétig maradnom kell. Hogyan mukodik egy ilyen látogatás? Milyen gyorsan kerülök be? Van EU kártyám!
2018. jan. 4. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne influenza miatt kórházba menni? Menj el egy közeli háziorvoshoz, egyetemi orvoshoz stb (attól függ milyen helyzetben vagy). Ha van lakcímed vagy tartózkodási címed, akkor a körzeti orvoshoz. Ha véletlenül megfertőződtél baktériummal is, akkor felír bárki antibiotikumot. A parókába meg -sékéról az EU kártyát és megveheted (teljes áron). Egyébként ha nem szörnyen rossz az állapot, akkor elég otthon ülni, pihenni és kúrálni magad teával, gyömbérrel, citrommal. Nekem még -aidat enyhített az orvoslátogatás a bajomon.
2018. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A patikában meg elkérik *
2018. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És hol tudok háziorvost találni?
2018. jan. 4. 17:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne vegyél rá mérget, minket EU-s kártyával lazán elküldött a doki, mondván, ő "nem töltöget papírokat", meg "nem is láthat el".


Kék TB-vel, érvényes kártyával... szóval Magyaoroszágon ha bajod van, menj magánorvoshoz, mert nem biztos, hogy fogadnak - hiába lenne kötelességük.

2018. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont még mindig az érdekel, hogy Budapesten hol vam háziorvos? Mondjuk a vll. Kerben?
2018. jan. 5. 14:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol, de bejelentett lakcím nélkül, ha kötsög, kkor lazán elküld :D


Magánrendelésen viszont 100%, hogy ellátnak.

2018. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
El kell hogy lássanak ha EU kártyád van és tartózkodási helyed!-ha meg nincs tartózkodási helyed, akkor próbálj meg ügyeletre menni-vagy háziorvost keresni aki ellát.
2018. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom... Engem Szegeden kétszer is ellátott a kolis körzeti orvos - pontosban nem is ő, hanem egy másik orvos aki ugyanott rendelt váltásban. Igaz, másodjára azt mondta, hogy a múltkori hónap végén valami gebasz volt az elszámolással. De az nem az én bajom... Attól még írt fel receptet.


A körzeti orvosokat meg a neten megkapod szerintem... Az önkormányzat, vagy hasonló oldalakon.

2018. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!