Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig donálható egy szerv?...

Meddig donálható egy szerv? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ha teszem XY ma este összeesik otthon és meghal, de csak másnap délután találnak rá, akkor a szervei még donálhatóak, vagy már nem?


Egyszerűen csak érdekelnek az ilyen dolgok , azt tudom, hogy agyhalál esetén napokig gépeken lehet tartani valakit de mi van azzal, aki otthon halt meg, és csak másnap találtak rá? Az ő szervei már nem donálhatóak?


Erre sehol sem kaptam választ , pedig sok blogot olvasgattam, just for fun, mert engem minden sz*r érdekel, többek közt ilyen dolgok is. :D



2018. jan. 16. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom szervtől függ de nagyon rövid idő (talán még egy óra sincs). A gépekkel fentartott keringés esetén a szervek kapnak vért és oxigént és a szervek "működnek". Ha leáll a keringés onnan kezdve nagyon gyorsan megindul a szervek bomlása, az ottani sejtek is "meghalnak" és nem lehet felhasználni.
2018. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!