Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szervdonornak jelentkezés?

Szervdonornak jelentkezés?

Figyelt kérdés

nem igazán tudom, hogy működik, de már többször gondoltam rá, hogy jelentkeznék, és halálom után felajánlanám betegeknek a szerveimet.

Tudom, hogy lehet ilyxesmire jelentkezni, viszont semmi mást nem tudok róla. Ti esetleg?



2017. júl. 10. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki potenciális szervdonor. Nem kell semmit sem csinálnod ahhoz hogy halálod után felhasználhassák a szerveidet. A magyar törvények értelmében akkor kellene csak bármit csinálnod, ha azt szeretnéd hogy ne lehessen a szerveidet felhasználni.
2017. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A legtöbb válaszoló, aki azt írja, hogy "Magyarországon mindenki donor halála után, aki ezt életében írásban nem tiltja meg" igazat ír, de egy fontos infót kihagytak, ugyanis ez az állítás úgy teljes, ha hozzátesszük, hogy ez AGYHALÁL állapota esetén van így (agyhalál viszont meglehetősen ritkán fordul elő).


Tehát ahhoz, hogy valaki szervdonor legyen halála után, tulajdonképpen semmit nem kell tennie életében, hiszen ha korábban életében nem élt az írásbeli tiltakozás lehetőségével, akkor a magyar jogszabályok értelmében szervdonor lehet agyhalála esetén.

Amit esetleg jó, ha megtesz életében, hogy donor szándékáról szóban tájékoztatja családtagjait, hozzátartozóit, hogy azok megismerjék a véleményét, mert agyhalála esetén segítséget jelent a hozzátartozó számára, ha nem kell azt hinnie, hogy neki kell az elhunyt helyett döntést hoznia (amelyhez különben az előbb leírtak értelmében nincs is joga, csak ezt sokan nem tudják).


Forrás: [link]


Videó a szervdonor rendszer működéséről: [link]


Agyhalál fogalma: [link]


(Egyházak véleménye az szervadományozásról: [link] )

2017. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
#2-es vagyok, egy másik hasonló topikból másoltam át ezt a választ, természetesen tudom, hogy itt csak egy válaszoló volt előttem, aki igazat írt, csak kiegészítettem. :)
2017. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!