Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MRI vizsgálat fogszabályzóval?...

MRI vizsgálat fogszabályzóval? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a nyakamon van egy ilyen cystosus terime, vagy nem is tudom mi, amit ki akarnak műteni. Az orvos azt mondta, hogy a műtét előtt mindenképpen szükség lesz egy MRI vizsgálatra, hogy kiderítsék, pontosan meddig is terjed ez a valami. A problémám az, hogy időközben eszembe jutott, hogy nekem fogszabályzóm van. Ha jól tudom, nagyon nem jó fém tárgyat vinni az MR készülék közelébe se. Jövőhétre van időpontom. Most mit kéne tennem? Nagyon félek, hogy ebből valami baj lesz.

2018. jan. 19. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Fémmel a szádban nem csinálják meg, mert az MRi kitépheti a drótot a szádból, és sérülést okozhat benned, és a gépben is.
2018. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Doktor House alapján tényleg problémás az MRI vizsgálat fémtárgyakkal, mindenképp említsd meg a vizsgálat előtt. Akár az orvosodat is felhívhatod hogy mi van. Valószínűleg ha gondot okozhat, akkor azt mondják hogy le kell venni a fogszabályzót. Nem kell félni hogy bajod lesz, elég drága a gép ahhoz hogy ne merjék nem megfelelő körülmények között használni :D

Baj abból lehet ha tényleg le kell venni, mert akkor viszont csúszni fog minden, és az baj lehet.

2018. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fel kéne hívni az orvost még vizsgálat előtt és elmondani neki. Ott nem vették észre, hogy fogszabályzód van?
2018. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Még ma hivd fel... ööö, hétfön.


MRI kb azonnal megöl, ha fogszabályozoval mész oda.

2018. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek: Azért ennyire nem durva a helyzet, lazán be is feküdhetne az MR-be a legtöbb fogszabályzóval semmi baja nem lenne tőle. Eddig összesen egyetlen egyszer láttam olyat, hogy valaki érezte is, hogy húzza az MR a fogszabályzóját, az esetek túlnyomó többségében nem az a probléma, hogy veszélyes lenne a betegre, vagy akár a gépre. Pedig 3T-s MR-rel dolgozok, aminél nincs Magyarországon erősebb a klinikumban.


A kérdezőnek:


Levétel nélkül jó esetben csak nem lesz megítélhető a terime, rosszabb esetben a nyakadból sem fog kb. semmi sem látszani a képen. A nyak eleve egy elég nehéz területe az MR-nek, mert tele van mindennel ami nehezíti a vizsgálatot. Mozog a légcső, zavarja a nyelés, a nagyerek pulzációja stb... Ha erre még rájön a fogszabályzó az általában azt jelenti, hogy kuka az egész vizsgálat.



Ezért mindenképp hívd fel hétfőn azt az MR-t ahová beutaltak és kérdezd meg tőlük a dolgot.

Viszont nagyon valószínű, hogy azt fogják mondani, hogy semmi értelme nincs az MR vizsgálatnak addig, amíg a fogszabályzó fenn van, hacsaknem különleges fogszabályzód van. Eddig egyetlen esetben találkoztam olyan fogszabályzóval amit még az MR-sem látott, pontosan nem tudom milyen volt, asszem ez az átlátszó "láthatatlan" típus volt.



Mindenképp beszélj a fogszabályozást végző rendelővel is, és kérdezd meg, hogy mikor tudja levenni és visszatenni, illetve, mert nyilván minél rövidebb időre kerül le, annál jobb. Illetve ő megtudja mondani, hogy miből van az adott fogszabályzó, esetenként elég levenni a fém "szálakat", mert maga ami a fogadon van az mondjuk porcelán, azzal lehet tenni egy próbát, hogy zavarja-e az MR-t.

Ilyen esetben én levetetném ezeket a fém szálakat és még az MR időpont előtt elmennék az MR vizsgálóhelyre kipróbálni, hogy vizsgálható-e. Kb. egy fél perc kipróbálni egy méréssel, hogy okoz-e műterméket a képen. Nyilván meg kell beszélni az adott hellyel ezt előtte, de nem hinném, hogy nemet mondanának.



(Érdemes elgondolkodni azon, hogyha le kell venni, akkor másikat "MR-kompatibiliset" feltenni, mert valószínű, hogy ha megműtenek utána valamennyi idővel ismét kell MR kontrollálni, hogy maradt-e benn valami, stb... De ez sok mindentől függ, úgyhogy beszéljetek a kezelőorvossal is, meg a fogorvossal is)

2018. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, valamennyire megnyugtatott. ( Már amelyik. :D ) Majd akkor holnap utánajárok ennek.
2018. jan. 21. 17:18
 7/7 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy mi lett anno a vizsgálattal?
2023. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!