Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha 2005-ben kaptam Hepatitis...

Ha 2005-ben kaptam Hepatitis B védőoltást, az még nyújt védettséget?

Figyelt kérdés
Tanfolyam miatt lesz kórházban kihelyezett gyakorlatom, és előírás a védőoltás, jó lenne megúszni, hogy ismét be kelljen oltatnom magam.

2018. jan. 28. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Egészséges oltottak esetében a teljes oltási sorozat felvétele után (3 adag oltóanyag) emlékeztető oltás nem szükséges, a védettség életre szól.



Google 2 masodperc

2018. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi ellenanyagod maradt. Ha határérték alatt van akkor újra kell oldani, mindegy mikor és hány oltást kaptál.
2018. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg a kórházban, hogy 2005-ben kaptál védőoltást. Hányat kaptál?
2018. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kettőt kaptam
2018. jan. 28. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt biztosra laboratóriumi vizsgálattal tudod meg, ahol ellenanyagot néznek. Ha előírás biztosan kapnod kéne beutalót is vérvételre, és amennyiben negatív muszáj leszel újra oltatni magad.
2018. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha kettot kaptal nem kaptad meg a teljes sorozatot, valoszinuleg nem vagy vedett
2018. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az oltóanyag fajtájától függ, hogy kettőt vagy hármat tekintenek teljes sorozatnak. A nyolcadikosok (most már a hetedikesek) mindig előírás szerint kapták a hepatitis B oltást.

Egy ellenanyag vizsgálattal ellenőriztesd, hogy van-e elég ellenanyagod. Ha nincs, a munkahelyed köteles beoltatni.

2018. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!