Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti elítélitek a hálapénzt...

Ti elítélitek a hálapénzt elfogadó orvosokat?

Figyelt kérdés
Az a személyes véleményem, hogy a hálapénz, amennyiben az orvos nem elvárja, hanem szimplán csak elfogadja, nem egy rossz dolog, mert gondoljunk bele, ha étterembe megyünk illik otthagyni borravalónak a számla 10%-át, sőt a pincér még sokszor szóvá is teszi, vagy szimpán nem akar visszaadni megfelelően. Ha valakinek műtéte van, vagy hosszú ideig tartó betegsége és meg van elégedve az orvossal, mind emberileg, mind szakmailag, miért ne fejezhetné így ki azt, hogy hálás? Természetesen tisztában vagyok vele, hogy vannak orvosok aki már átestek a ló túloldalára és nem adnak megfelelő ellátást csak ha csúsztatják a borítékot, de miért kell ezt gondolni az összes orvosról? Én eddig mindhárom műtétemnél adtam hálapénzt és nem bántam meg, mert kiváló orvosok kezeltek, és maximálisan odafigyeltek rám. Ezután is fogok adni, ha meg vagyok elégedve az orvossal.

2018. febr. 1. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is adtam hálapénzt, de nem azért, mert úgy gondoltam, hogy hálálkodnom kell. Elégedett voltam, de nem gondolom, hogy külön kéne fizetnem. Viszont az asszisztens szólt, hogy illene adnom. Mivel nem tudom, hogy mikor kerülök oda vissza, így adtam.

Nekem az a pénz sokkal jobban hiányzott, mint amennyivel gazdagította a milliomos professzor urat.

Én szegény orvost még nem láttam, pedig munkám során találkoztam jó párral.

De én is hallottam már olyat ismerőstől, hogy egy nagyon komoly műtét után egy fillért sem fogadtak el tőle. Nyilván ez az adott intézménytől is függ.

2018. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Pont a hozzád hasonlók miatt lesznek pénzéhes dögök az orvosok. Mert ha időnként kapnak, lassan az lesz a természetes, és egy idő után, már az lesz, hogy akitől nem kap semmit, azt már le se szarja. Ki kell irtani a hálapénzt mindenhonnan. Ha valaki úgy érzi, nagyon hálás, adjon egy Merci csokit, vagy egy üveg bort!
2018. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
57%

Szerintem a hálapénz intézménye az egészségügy rákfenéje.


Nem ítélem el azokat, akik adják, se azokat, akik elfogadják, de nem ez a megoldás. Amíg a hálapénz rendszer működik, addig nem lesz rendezve az eü. dolgozók bérezése, mert akárhányszor szóbakerül a téma (bérrendezési próbálkozások, sztrájkok) mindenki azonnal habzó szájjal rávágja, hogy "mit sírnak az orvosok, hogy kevés a pénzük, amikor úgyis mindegyik hálapénzt kap?!" Ez részben igaz is, de egyrészt nem mindenki fogad el hálapénzt (pont azért, mert nem tartja helyesnek), másrészt vannak olyan szakterületek, ahol ez alapból kiesik (labor, altatóorvos, patológus, stb, stb), így nem éppen igazságos.

2018. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Egyételműen EL. Orvos az nem pincér. Ha hálapénzre éhes, menjen pincérnek.
2018. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

El, de tőlem nem is kap semmit, az a dolga, hogy segítsen.


Miért kéne neki? Magánrendelésen úgy megszedi magát, mint a fene, és akkor még a tb-ellátásért is tartaná a markát?

A jó édesanyukáját.

2018. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy normális országban ki is vágják az orvost, aki hálapénzt fogad el, mert csalás!


Ki kéne irtani a francba otthonról is ezt a sza.rságot, és akkor talán nem sza.rnák le az adni nem tudó/akaró beteget.

2018. febr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manka68 ***** válasza:
41%
Igen, elítélem. Kap fizetést, amiért elvileg a munkáját végzi. Bármennyire is mást mondanak, még mindig több a fizetésük, mint egy átlag melósnak, akitől elvárják hogy a havi fizetését csúsztassa nekik. Persze lehet mondani, hogy évekig tanult ezért, de valójában semmivel sem tanult többet, mint a többi diplomás dolgozó, akik közül a legtöbben szintén nem keresik halálra magukat. Az sem mérvadó, hogy nagy a felelősségük, mert azért lássuk be, hárításban ők a legjobbak, nagyon ritkán hallani, hogy valaki pert nyert volna ellenük, pedig sokszor kezelik félre, nyomorítják meg a betegeket nemtörődömségből, vagy szakmai hiányosság miatt. És szerintem egy mozdonyvetzetőnek vagy buszsofőrnek legalább ugyanakkora a felelőssége, hiszen naponta több száz, vagy több ezer ember életéért felelnek. Adjunk nekik is hálapénzt leszálláskor, hogy megúsztuk ép bőrrel az utazást? Egy jó landolás után a pilótákat megtapsolják a repülőgépeken. Kb ennyi hála jár egy orvosnak is.
2018. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

El ítélem hát, tudod hány embert meggyilkoltak ezek és mai napig ezt csinálják, direkt és muhibaval is.

Rabló banda és gyilkosok egytől egyig, de minek tették le akkor a Hippokratész esküt? Valaki mondja már meg

24l

2018. ápr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!