Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen az érvénytelen TAJ kártya?

Milyen az érvénytelen TAJ kártya?

Figyelt kérdés

Én arra gondolok, hogy akinek nincs fizetve a tb-je, annak érvénytelen a taj kártyája. Vagy rosszul gondolom?

Egyébként megbízható az oep honlapján az a funkció, ahol meg lehet nézni a taj kártya érvényességét?


2010. jún. 6. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Az OEP honlapján csak azt lehet megnézni,hogy egy adott TAJ-szám tényleg létezik-e,vagyis tényleg létezik-e az adott számmal kiadott TAJ kártya.De azt ott nem lehet megtudni,hogy a biztosítási jogviszony él-e.Erről szerintem a TB-nél,vagy az APEH-nél kell érdeklődni.
2010. jún. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok. Kösz. De akkor is, milyen az az érvénytelen TAJ kártya? Erre nem kaptam választ.
2010. jún. 8. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos,amennyire én tudom: A TAJ-számát,vagyis a 9 számjegyű Társadalombiztosítási Azonosító Jelét minden magyar állampolgár személyre szabva kapja meg, az a szám az embert élete végéig "elkíséri",vagyis maga a szám nem évül el,csak az ember halála után "vonják ki a forgalomból".A TAJ-kártya lényege pedig mindössze annyi,hogy ezt a számot tartalmazza,így jelezve az egészségügyi ellátó személyzet számára,hogy egy adott személy Magyarországon jogosult az egészségügyi ellátásra.


Maga a kártya(a papírdarab) például sérülés(elszakadás,stb.) esetén válhat érvénytelenné,illetve ha valami oknál fogva olvashatatlanná válik rajta a TAJ-szám és a személyes adatok.Ilyenkor mindössze egy új kártyát kell csináltatni(de a TAJ-szám ugyanaz marad).


Elévülni viszont nem maga a kártya,a papírlap(az enyémet 20 éve állították ki és ma is azt használom),hanem a TAJ-számhoz tartozó biztosítási jogviszony tud akkor,ha a biztosított nem fizet a TB-járulékot.Mivel a TAJ-száma és kártyája ebben az esetben is él,Magyarországon továbbra is jogosult az ellátásra,-például sürgősségi esetben kötelesek ellátni,ám mivel épp nem biztosított,mert nem fizet járulékot,utólag meg kell térítenie az ellátás költségét.És ez igaz minden más egyéb szakrendelésre is,vagyis ha az illető valami oknál fogva orvoshoz kényszerül menni,meg kell térítenie a vizsgálatok díját.


A TB honlapján csak arra lehet rákeresni,hogy egy adott TAJ-szám létezik-e(vagyis él-e olyan számú kártyával rendelkező ember),de azt nem,hogy az illető biztosítási jogviszonya éppen él-e.Erről személyesen kell érdeklődni.


De ha egészen pontos és biztos információt szeretnél erről kapni, itt mindent megtalálsz hivatalosan és részletesen kifejtve: [link]


Üdv: 00:25

2010. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm!
2010. jún. 8. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen:) 20:56
2010. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!