Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A jód oldat és a betadine...

A jód oldat és a betadine oldat ugyanaz?

Figyelt kérdés
A jód oldat olcsóbb, inkább azt vegyem? És el lehet valahogyan tűntetni a piros foltot a bőrről? Az arcomat kenném be vele este(akne nyomkodás után), reggel pedig lemosnám.

2018. febr. 20. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor inkább Betadint vegyél, az könnyen lemosható és nem csíp.
2018. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A betadin kenőcs eltömíti a pórusokat, de az oldat nem.

A jód oldat párszáz forintba kerül, a betadin oldat 1000 Ft. fölött van. Csak azt nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között.

2018. febr. 20. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyomkodás után miért kellene a jód? Max. fertőtlenít. Ha kettő között akarsz választani, akkor Betadine, az gyulladáscsökkentő (is).
2018. febr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Betadine oldatra gondoltam, nem kenőcsre, én is azt használom ha kijön egy pattanás, párszor bekenem és szépen visszamegy, nem szoktam nyomkodni.
2018. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyomkodás után sérült hámréteg marad.

Sebbe jódoldatot tilos bejuttatni!

Marad a Betadine. Nem kell az egész arcodat bekenni, nem kell benne fürödni.

Egy-egy pötty elég.

2018. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor a betadine oldatot veszem. Attól tartok, hogy akkor is látszani fog, ha csak pöttyökben rakom rá. Nagyon feltűnő tud lenni a sok piros pötty. Sok helyen van arcomon, nyakamon és hátamon is, és be vannak gyulladva. Még azt jó lenne tudni, hogy mivel lehet eltávolítani/lemosni az oldatot. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2018. febr. 20. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán lejön vízzel.
2018. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!