Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bp Pöttyős utca meg Határ út...

Bp Pöttyős utca meg Határ út (M3) körül rendel háziorvos, aki BT-ben csinálja?

Figyelt kérdés

A "körzeti" nem vehet fel magához mert nem ide vagyok bejelentve. Viszont ha vállalkozásban csinálja, akkor mehet oda a beteg az ellátási körzeten kívülről is, és nem csak ambulánsan.


Újbudára vagyok bejelentve, de az messze is van, és elégedetlen is vagyok az orvosom hozzáállásával.



2018. febr. 28. 00:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer leírom:

A "körzeti"nek van ellátási kötelezettsége.

Akár orvos, akár rendelő, ha a körzetébe tartozol EL KELL lásson. A mikor már kérdéses lehet, elképzelhető, hogy hosszú a várósor.


Viszont:

Az orvos saját belátása és leterheltsége alapján BEFOGADHAT körzeten kívülről is beteget (aki után kapja majd a fejpénzt is), de ez csak lehetőség, a dokira van bízva, megteszi-e!


Ezt hívják szabad orvosválasztásnak.


Szóval nyugodtan oda lehet menni, hogy szeretnél az (állandó) betege lenni.


Én X. kerületiként a XIX.-be járok dokihoz. (még útba se esik, csak normális)

2018. febr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!