Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak a laparoszkópos műtétnek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 7. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Az adott műtéttől függ. Nem mindegy, hogy a térdedet műtik, vagy nőgyógyászati műtét.

Nőgyógyászatinál sem mindegy, hogy egy kisebb cisztát kell eltávolítani, vagy egy nagyobb területet érintő elváltozásról van szó, vagy szükséges-e a teljes feltárás, mert pl. anélkül meg sem határozható pontosan a probléma.

Szóval így nem lehet tudni.

Általánosságban, kisebb vágás, gyorsabb felépülés. De ez sem feltétlenül igaz. Nekem már volt teljes feltárásos műtétem. Én már hazamehettem, amikor az ugyanazon napon laparaszkópos eljárással műtött betegtársam még az intenzívről sem mehetett át a normál osztályra.

2018. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tavaly januárban műtöttek petefészekcisztával, laparoszkópos módszerrel. Mint a műtét közben kiderült, az egyik 5, a másik 2,5 centi volt. Előnye az, hogy gyorsabb a gyógyulási folyamat, már a műtét másnapján hazamehettem, persze csak azért, mert előző este lábra tudtam állni és a doki is azt mondta, hogy minden rendben. Most már alig látszik a három pici heg. Hátrányt nem tudok mondani, én örülök, hogy végül nem kellett keresztbe felvágni a hasam.
2018. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lágyéksérv műtétnél.
2018. márc. 9. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!