Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Táppénz megszakítás hogyan...

Táppénz megszakítás hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha ki vagyok írva csütörtökig táppénzre, de már kedden úgy érzem, hogy jól vagyok, így megyek szerdán dolgozni, akkor már szerdára és csütörtökre ugye nem táppénz jár, hanem rendes fizetés?

#táppénz #keresőképtelenség #táppénz megszakítása #keresőképtelenség megszakítás
2018. márc. 7. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, de ez nem így megy, hogy van egy táppénzes igazolásod, te meg önhatalmúlag bemész dolgozni.

Az a legtisztább, ha bemész az orvoshoz, és kéred, hogy írjon ki keresőképesnek szerdán, tudnak kiadni módosított igazolást.

A munkáltatód is beleköthet, hogy miért akarsz te munkabért elszámoltatni, mikor a hivatalos igazolás szerint te táppénzen voltál.

2018. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi, de nem akarok megint oraig ott szobrozni a rendeloben... de ha meg mar meggyogyultam es nem megyek dolgozni hanem intezem a teendoimet az meg mar tappenz csalas...
2018. márc. 7. 14:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor menjél be a táppénz összegéért dolgozni erre a két napra.

Egyébként senki nem nézi ilyen szigorúan, hogy mit csinálsz táppénz alatt. Akár beteg vagy, akár nem, a boltból akkor se jön fel az áru magától, be kell vásárolni, ha nincs más.

2018. márc. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!