Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy tudom ellenőrizni a...

Hogy tudom ellenőrizni a vércukrom? És mikor gyanakodhatok arra, hogy cukorbeteg vagyok? (Első tünetek? )

Figyelt kérdés
Van hozzá már tesztcsíkom is. De egyszerűen hiába szúrom magam a tűvel, egy csepp vér sem akar kijönni. Ujj végeken próbáltam, tenyéren, csuklón, kézfejen, alkaron, de semmi. Pedig fáj is nagyon, ahogy szúrom, és betolom egészen mélyre, és utána marad ott egy lyuk és bekékül kicsit. De nem akar vérezni. Pedig mélyebbre már nem tudok szúrni. Mit csinálok rosszul?
2018. márc. 13. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Utána meg kell nyomni, hogy kijöjjön a vér.
2018. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A másik kézzel a vérvételre kijelölt ujj enyhe masszírozásával az ujjbegyben vér-többletet hozunk létre, ekkor kell a megfelelő mélységű szúrást pillanatszerűen végrehajtani megfelelő vérvételi lándzsával ill. a vércukor mérő készülékhez mellékelt szúrótollal (és nem varrótűvel !). Amikor az ember már érzi a cukorbetegség első tüneteit, akkor a betegség már meglehetősen előrehaladott állapotban van. Legbiztosabb, ha az állampolgári alapon járó évi egyszeri laborvizsgálatra elmégy, és információt kapsz az aktuális éhgyomri vércukor értékről is.
2018. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kevés vizet iszol, igyál több vizet és utána szúrd meg az ujjad, majd nyomkodd meg, hogy kijöjjön a vér, egy csepp is elég ezekhez a mérőkhöz.
2018. márc. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

gyógyszertarakban is mérnek vércukrot.mintha múltkor lattam volna h 100 ft vagy nem tudom, de viszonylag olcsón.

[link]

2018. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!