Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét előtt az altatót mikent...

Műtét előtt az altatót mikent adják be? Gyógyszer vagy injekció?

Figyelt kérdés
Igen tudom hülye kérdés de most lesz majd az első műtétem és kicsit félek.

2018. márc. 25. 03:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És fognak vért venni? Bármiért?
2018. márc. 25. 04:57
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ez sok mindentől függ.

Nagy általánosságban műtét előtt az osztályon kapsz a nővérektől egy nyugtató tablettát, amitől még elaludni nem fogsz, de legalább nem parázod szét magad. Magát az altatószert a műtőben vénásan adják branülön keresztül.

Vérvétel valószínű már volt, ha minden eredmény megvan és jó, akkor a műtét előtt nem lesz.

De ez is nagyon műtét függő, így általánosságban nehéz megmondani.

Ne félj! Előtte gondolj valami szépre, hogy arról tudj álmodni :) Ennyi a dolgod, a többiek meg vigyáznak rád.

2018. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) bár nem nyugodtam meg nagyon mert írtózok a tűtől és minden ilyentől. :D
2018. márc. 25. 12:35
 4/11 A kérdező kommentje:
És nincs akkor olyan opció, hogy gyógyszerként adják be az altatót? A vér vétel is muszáj nem elég röntgen? Mert elvileg nekem csont kinövésem van amit szimplán meglehetne röntgenen is nézni.
2018. márc. 25. 12:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem szájmaszkon át adagolt altatóval ütöttek ki anno. :)
2018. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oh akkor kicsit megnyugtattál azzal, hogy nem fektétlenül injekció formájába adják be. De ezt lehet kérni, hogy hogyan? Vagy ez, hogy van?
2018. márc. 25. 13:46
 7/11 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Gyerekeket szoktak maszkkal. A tényleg piciket.

2018. márc. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja értem. És a 15 éveseket? Remélem lehet gyógyszerrel is tű helyett.
2018. márc. 25. 17:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Vérvétel szinte biztos, hogy kell, mert különben nem tudják, hogy lehet-e altatni. Sok esetben a műtéthez infúziót is bekötnek, nekem pl. abba adták az altató szert.
2018. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

A 15 az már nem pici baba, sorry :)

De tényleg ne pörögd ezt túl. Egyetlen bökést kell kibírnod, addig máshova nézel, mesélsz közben valamit az asszisztensek és már meg is van.

2018. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!