Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igénybe vehetem e a háziorvosi...

Igénybe vehetem e a háziorvosi szolgáltatást tartózkodási helyemen, ha nincs lehetőségem a lakcím szerinti orvosomhoz menni?

Figyelt kérdés
Szegeden van a bejelentett lakcímen, viszont évek óta Pesten élek és dolgozom. Eddig nem volt szükségem rá, de most el kellene mennem egy orvoshoz. Megtehetem ezt az albérletem címe szerinti háziorvosnál? Ami egyébként itt van a mellettem lévő épületben.
2018. márc. 25. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van
2018. márc. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az otthoni orvosod köteles ellátni. Idegen orvos elláthat, ha akar. Ez a szabad orvosválasztás. Nem olyan egyszerű az, hogy oda megyek ahova akarok. Hívd fel az orvost, és kérdezd meg. Sürgős esetben akár valamelyik kórházba is bemehetsz. De az már inkább a mentés kategória, mint kezelés. Szóval beszélj az orvossal, akár átkéretheted a kartonodat is
2018. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 a tartózkodási helye szerinti körzeti orvos is köteles ellátni, én se 70 kmre járok orvoshoz;)
2018. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as, ez csak akkor van így, ha van ideiglenes lakcíme.
2018. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4, nincs olyan, hogy ideiglenes lakcím, tartózkodási hely van, de ha nincs neki bejelentett th, akkor is szabad orvosváladztás van
2018. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bejelentett tartózkodási hely nélkül is tudtam mindenféle akadály nélkül regisztrálni a háziorvosnál. Köszönöm szépen a kommenteket!
2018. ápr. 2. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!