Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem akarják kiadni a...

Miért nem akarják kiadni a zárójelentésemet?

Figyelt kérdés

8 éve műtöttek valamivel egy tőlünk messzebb lévő kórházban,a zárójelentést nem találom,de kellene,mert a biztosító kéri a mostani műtétem miatt,addig nem akarnak fizetni.

A kórháznak emailt küldtem,erre nem válaszoltak,majd 2x telefonáltam,mondták,hogy majd másnap hívjam őket,nincs bent az illetékes kollegina,majd mikor személyesen ment be az apám,mert épp arra járt,és megkértem,hogy legyen szíves arra kanyarodni,közölték,hogy a műtétet végző orvos engedélye nélkül nem adható ki.

Tehát,ha elmentem volna,se adják ki ezek szerint.

Azt gondoltam,hogy a mai világban egyszerű egy ilyet "beszerezni",baromi nagyot tévedtem...Félrebeszélnek,köntörfalaznak,azt sem tudják,mivel húzzák a dolgot tovább.Nem hiszem el,hogy kell az orvos engedélye.Mégis miért kéne?Az én zárójelentésem,az én tulajdonom,nemde?Vagy tévednék?Hova fordulhatnék,mit tegyek?Szeretném rövidre zárni...Nem érek rá futkosni minden szavukra,nem is akarok.Úgy érzem félrevezetnek... :(


2018. ápr. 7. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve jártam végig egy ilyen procedúrát. Egy fél éves leletről kellett volna egy másik példány, és csak úgy kaptam meg, hogy a kórház nem is tudom már milyen beosztásban lévő emberéhez kellett mennem, ott írni egy kérvényt, amit 15 napon belül elbíráltak, akkor újra bementem, kifizettem 3500 ft-ot, és még 15 nap múlva mehettem be személyesen. Éppen csak a pápától nem kellett írásos engedély. Agyrém szerintem is.
2018. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,hát tényleg agyrém...Miért olyan titkos ez a dokumentum?Hisz saját magad mész be,a saját műtéted zárójelentését kikérni.Nem értem.Máshol miért adják ki csak úgy?Ez nem egységes ezek szerint? :(
2018. ápr. 7. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Ők sem találják...
2018. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!