Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nyilal a térdem, amikor...

Miért nyilal a térdem, amikor felállok?

Figyelt kérdés
Kb. Egy hete arra ébredtem, hogy amikor kikeltem az ágyból alig tudtam lábra állni, a jobb térdem nagyon nyilat de ahogy felálltam megszűnt.. Ez azóta is igyvan. Viszont ha állok és megyek vagy akár futók nem fáj. Csak ha valahová le ülök, megpihenek és felállok! Viszont térdelés és guggolásnál is fáj. Álló munkát végzek, napi 8 órát. Néha 12. Gondoltam arra is hogy lehet elaludtam és azért fáj, de az nem hiszem hogy egy-két napnál többet tartana. Köszönöm a segítséget!

2018. ápr. 17. 21:03
 1/1 anonim válasza:

Lehet, hogy rosszul tartod a lábadat, kellemetlenül terhelsz rá.

Én is térdfájós voltam. Figyelj rá oda, hogy amikor lépsz, kb középre helyezd a lábadon a súlyt, ne billenjen a lábfejed ki- vagy befelé. Próbálj meg mindig úgy járni, hogy a lábfejed és a térded egy vonalban mozogjon, egyenes vonalat járj be, a térded se billenjen ki vagy be ehhez a vonalhoz képest.

Nekem már az hogy erre figyelek, nagyon sokat segit.

2018. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!