Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ínhüvelygyulladást a röntgen...

Ínhüvelygyulladást a röntgen kimutatja?

Figyelt kérdés
Hetek óta fáj a kisújjam, hajlításra olyan, mintha egy késsel hasogatnák. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, nehogy már egy kisújjal járkáljak orvoshoz. A fájdalom csak nem múlt el, és mikor a munkahelyen kiesett a toll a kezemből, mert nem bírtam rendesen megfogni mentem el a háziorvoshoz. Kaptam beutalót röntgenre, vérvételre, ill. reumatológiára. Reumára több mint egy hónap múlva jegyeztek elő. Szerintetek ha ez ínhüvelygyulladás akkor a röntgen kimutatja? Köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 18. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. A röntgen inkább a csont elváltozásait mutatja ki.
2018. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mutatja ki.

Ortopéd orvos vagy kézsebész fizikálisan is meg tudja állapítani.

2018. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A röntgent egyéb elváltozások kizárására kérte.
2018. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Értem, az más, de nem ez volt a kérdés.
2018. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ok, ínhüvelygyulladás nem látszik a röntgenen, de erre már kapott választ a kérdező.
2018. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nincs eltörve, semmi elváltozás. Kicsit kellemetlen volt hogy 1 perc röntgen után 1óra11percet kellett várnom hogy kiadják az eredményt.... még vérvételre küldött az orvosom hogy van e gyulladás. Ujjam még mindug fáj, reuma több mint egy hónap múlva. Vettem rá sínt, de nem tudok benne dolgozni, vagyis amikor beszélek rajtam, leveszem amikor írok vagy gépelek....éjszakára is feltettem, de reggelre szinte még jobban fájt amikor levettem.... Szinte vicc hogy egy kisujj ennyi bosszúságot tud okozni...😊
2018. ápr. 20. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!