Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti mikor mentek táppénzre, ha...

Ti mikor mentek táppénzre, ha csak kicsit vagytok betegek vagy elhúzzátok a végsőkig amíg lehet addig mentek dolgozni?

Figyelt kérdés
10 hónapja vagyok egy külföldi autógyártó cégnél és eddig 3 napot voltam beteg, most viszont megint lebetegedtem és sanszos 3 napot megint itthon fekszek. Ez sok hiányzásnak számít?

2018. ápr. 22. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lazas vagyok (38 es afelett), vagy annal sulyosabb. Most pl nathas vagyok es picit kohogok, de csak a torkomra folyo takony miatt, a kozerzetem igazabol rendben van, emiatt nyilvan nem megyek el, de honap elejen lazas beteg voltam, akkor en is harom napot itthon voltam. Ha olyan rosszul vagyok, hogy nincs erom dolgozni, akkor nem fogom kinozni magamat, nem erdekel, mi errol a ceg velemenye vagy hogy kevesebb penzt kapok, akkor vagy tappenz vagy szabi.

Hozzateszem, fertozo betegseg eseten en kotelezove tennem a tappenzt, mert en is a munkahelyen kaptam el valakitol a betegseget a honap elejen, aki hajtogatta, hogy o aztan nem megy tappenzre mert kell a penz, engem nem erdekel, ne fertozzon ossze masokat.

2018. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok szerintem.

És ha lázas vagy, vagy fertőzöl, akkor tényleg ne menj semmiképp.

Szerintem még több betegség miatt sem raknának ki (jogilag erre nincs is lehetőség, tehát valami ürügyet kellene találnia a cégnek). Már abból következtetve, hogy többször láttam ilyen cégek hirdetéseit, szinte folyamatosan keresnek embereket. Szóval gondolom, nem könnyű megbízható, preciz munkaerőt találni.

2018. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Minket ha már tüsszögünk, köhögök, torokfájás, stb a főnök az ajtóban megfordít, hogy akkor szépen haza lehet menni és három nap múlva - vagy az orvosi kiírás után - jöjjünk vissza.


Svájc, itt nem tolerálják, ha betegen bemész és szétfertőzöl mindenkit.

2018. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!