Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha műtenek valakit akkor...

Ha műtenek valakit akkor tényleg meztlenül viszik a mŰtőbe? Mert szerintem ez tök sértő és megalázó, mért nem lehet sterilruhában bemenni és csak az adott tájat feltárva műteni?

Figyelt kérdés
Azért nagyon durva amikor tök pucéron műtik az ember és úgy is ébred fel egy kórháziágyon és ki tudja hogy kilátta őt még így,hány ember.Azért olyan hogy üres kórházi szoba nem igazán szokott lenni,szóval amikor pucéron befektetik az ágyába akkor nagyon durva,hogy elvileg az össze szobatársa láthatta,vagy esetleg még látogatok is.
2010. jún. 13. 15:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ugyan már mint írtam külföldi műtétekről már olvastam és láttam is,és a lényeg,hogy könnyen leszedhető,csak a nyaknál kötös hálóingszerű steril műtősruha szokott a betegeken lenni,azért az elég durva már,hogy valakinek a kezét v. lábát műtik és emiatt pucéron feküdljön egy csomó ember előtt.Akkor inkább műtsenek ébren legalább tudom hogy korrektek-e,mert sajnos az egyik rokonom ismerősét altatásban műtőték,de még magánál volt,fájdalmat nem érzet,de hallott mindent és megjegyzéseket tettek a testére,kövér,de akkor is durva.A másik meg hogy az általam említett ruha másodpercek alatt levehető,szóval mindent meg lehet oldani.Meg van olyan rokonom akit műtőttek és elég fura rá adtak ilyen köpenyt Pesten,szóval akkor most ez hogy is van és külön műtét előtt egyedül más jelenléte nélkül lefürödhetet és felvette ezt a cuccot és cipőt meg sapit is kapott hozzá.Szóval nem értem akkor ez most hogy is van.


A legjobban az fusztrálna hogy így fektetnek be az ágyba majd és hát elválsztő függöny nem szokott lenni,szóval felébredsz és hogyan tudsz úgy felöltözni,hogy más lehetőleg ne lásson,v. hogy raknak úgy az ágyba hogy szintén más a személyzeten kívül ne lásson meg.MErt egy orvos,ápoló mégis más mint egy szobatárs v. épp látogató.

Vagy ilyenkor külön szobát kapnának a betegek?,mert ezt sem hiszem nagyon.


Egyébként a gyerektémához alapból nem vagyok szép,sok bőrhibám van emiatt vagyok gátlásos és emiatt én nem olyan vagyok mint a többi fiatal,szóval nem szeretném átörökíteni a gyerekemre,inkább ne is legyen,mert tudom milyen sza. érzés,amikor látom hogy a sok fiatal,tini flangálhat fürdőruhába én meg ronda vagyok.Meg anyagi hátterem sincs olyan,hogy meg tudjak egy pici babának adni mindent ami kell.Csúnya gyereket nem szeretnék,hogy aztán azt nézzem végig hogy bántják olyasmiért amiről nem tehet,meg ne lehessen átlagos se.

2010. jún. 15. 19:24
 12/17 anonim ***** válasza:
Én a sebészetre kerülésem előtt merengtem ezeken a dolgokon, mert szégyelltem magam (ronda körülmetélt péniszem, mindenki megnézi nagyon) de aztán, amikor már fölvágnak, meg megy beléd az infúzió, akkor már nem fog ez érdekelni, meg a látogatók, hidd el
2010. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A lényeg: külföldön.

Amíg a magyar kórházaknak gumi kesztyűre meg kötszerre sincs hónap végén pénze, addig ne reménykedj mindenféle könnyen leszedhető műtősruhában.

Minden betegnek külön szobáról meg aztán végképp ne.

2010. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem reménykedek,de akkor is az hogy betesznek pucéron az ágyba és sza.nak hogy kilát meg közbe és ki nem az durva,mert nem hinném hogy azzal foglalkoznának,hogy épp látogató jött,lehet simán előtte is oda raknak pucéron,nemtől függetlenül.Onnan gondolom,mert látogatóként voltam még az unokaöccsémnél diákkoromba és fogyatékos,mozgássérült és kivolt mindkétt lába gipszelve,azt hittén kis hülye gyerek és a látogatók szeme láttára akarta felrázni a takaroját pedig tudta nincs rajta a gipsz miatt alsó,és a srác szólt,hogy ne is álmondjon róla.Azért gondoljatok már bele egy 15 éves kamasz fiú volt és nem egy női látogató volt,a felnőtt osztályon helyezték el.


Szóval azért érdekel,mert az orvosi személyzeten kívül normális mód esetén ilyennek elő sem szabadna fordulnia,arra figyelniük kellene hogy illetéktelenek az embert amikor kiszolgáltatott helyzetben van,ne lássák meg.Ez csak emberség,ez nem pénz kérdése!

2010. júl. 6. 16:43
 15/17 anonim válasza:

17 éves voltam amikor autobaleset miatt korházba kerultem.

egy nagyon csinos novérke volt az ápolom és mondta hogy vetkozzek le mert CT re kellmennem csak egy kopenyt kaptam

amikor felfekodtem az asztalra akkor a novérke a kezét véletlenszeruen a farkamra hejyezte ami ekkor bemerevedett

ekkor fogta a bugyiját és feladta rám hogy viszafele ne láccon a farkam az egyik éjjel még a popsiját is megsimiztem mert kilátszotta ruha alol omeg kifutott és 20 pecr mulva viszajott egy ovszerrel a kezében és keféltunk egy jot.a végén elárulta hogy csak 21 éves és csak mint tanulo novérke . tehát valamikor joljon ha pucéran vagy a korházban, nekem joljott.

2010. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: A szex után pedig felébredtél?...


Kérdező: Én elég sok műtéten voltam már bent (gyakorlaton) és minden páciens szépen éle volt takarva, nem látszott ki semmi, csak aminek kellett. Amikor kitolták, akkor is ügyeltek rá, hogy ne lógjon ki mindene. Biztos kórházfüggő, de nekem nem volt rossz tapasztalatom.

2010. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Utolsó!!!!


Létszi erre írj!!!

Szóval,ha végeztek a műtéttel,és kórházi ágyba fektettnek műtét után,akkor ott is figyelnek,hogy a szobatársak,mert hát üres szoba nem igen van,ne lásson belőled semmit.Nekem ez a parám,mert hát oda már sok esetben meztelenül tesznek be.

2010. aug. 27. 18:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!