Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha műtenek valakit akkor...

Ha műtenek valakit akkor tényleg meztlenül viszik a mŰtőbe? Mert szerintem ez tök sértő és megalázó, mért nem lehet sterilruhában bemenni és csak az adott tájat feltárva műteni?

Figyelt kérdés
Azért nagyon durva amikor tök pucéron műtik az ember és úgy is ébred fel egy kórháziágyon és ki tudja hogy kilátta őt még így,hány ember.Azért olyan hogy üres kórházi szoba nem igazán szokott lenni,szóval amikor pucéron befektetik az ágyába akkor nagyon durva,hogy elvileg az össze szobatársa láthatta,vagy esetleg még látogatok is.
2010. jún. 13. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Leginkább szemműtétnél kell levetkőzni..
2010. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De most komolyan vakbélnél írta valaki hogy vele ez történt,és tök pucéron fektették a kórházi ágyába vissza műtét után és azért ez elég megalázó,meg amire még emlékszik hogy műtőbe is szinte tök pucér volt,nekem ez durva.


És nem is értem az egészet,most komolyan műteni akarják a lábam,v. a kezem ahhoz mért kellen ilyen cikis helyzetbe kerülnöm,de vakbélnél is bőven elég lenne az a területet szabaddá tenni.

2010. jún. 13. 15:42
 3/17 anonim ***** válasza:
Azért, hogyha bármi komplikáció közbe jön, ne a ruhából való kihámozgatás okozzon gondot, hanem egyből a létfontosságú szervekhez férjenek.
2010. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azért kell meztelenül, hogy ne a műtőbe kelljen levetkőztetni az embert, utána meg ha bármilyen komplikáció lenne, ne legyen a ruha probléma.

Azon még jobban kiakadnál, ami velem történt. MR-re mentem, és még aznap éjjel gerincsérvvel műtőttek. Semmit nem vittem magammal, mert nem tudtam, hogy ez lesz! Másnap reggel meztelenül kellett fel kellnem az ágyból, és pár torna gyakorlatot csinálnom! Oké, senki nem volt a szobában csak a dokim, de akkor is kellemetlen volt!

De azzal nincs semmi probléma, hogy a műtőbe úgy tolnak be, hisz be van az ember takarva meg hátul kötös „műtősruha” van az emberen. Már 4x átéltem! :-)

2010. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Le szokták utána takarni....

Nem tök csupaszon fekszik az ember még 5 másik ember társaságában...

2010. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Altatásból ébredező fiatal férfibetegek a rájukhelyezett lepedőből néha képesek sátrat csinálni.

Előfordul az ilyen... közben meg ott vannak a többiek meg főleg a LÁTOGATÓK :D

2010. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De akkor is azért nagyon durva,én alapból marha szégyenlős vagyok,ezek után tuti ha bajom lesz,nem fogom magam műteni engedni,mert semmi kedvem nem lenne ahhoz hogy tök pucéron ébredjek fel a kórházi ágyon és esetleg ott vannak még a szobatársak is,és nem hiszem el,hogy amikor a műtős ágyon betolnak a kórházi szobába azzal lennének elfoglalva miközben áttesznek az ágyra,hogy arra ügyeljenek,hogy az ott levő szobatársak ne hogy meglássák a beteget pucéron.

Tök jó ezek szerint meg is dögölhet az ember ha szégyenlős,mert én inkább hacsak nem fáj oltárira beledöglök,minthogy esetleg ilyen szituációba kerüljek.Tudom sokan azt mondják ez milyen butaság,de nekem ez egy nagy fóbiám,ez ellen nem tudok mit tenni és szerintem minden normális emberben van gátlás.A másik nagyon durva hogy annyi emberség nem volt az orvosba,hogy valami kötntöst szerzett volna az egyik beírónak,hogy abban végezze a torna gyakorlatot,ez csak emberségesség kérdése és mindent meg lehet oldani.

2010. jún. 14. 18:55
 8/17 A kérdező kommentje:

De most ez hogy van,kapsz egy műtős ruhát,illetve ilyen hátul kötös ruhát,de azt a dokik,ápolók előtt kell felvenni,v. simán az ember át tud ebbe nyugodtan öltözni,anélkül hogy ott lenne valaki?


Mert a vakbeles beteg akit írtam már,ő arról ír,hogy tök pucérral kellett vetkőznie,és úgy tolták be a műtőbe,csak letakarták egy lepedőfélével,de még altatáskor ameddig magánál volt,látta,hogy már nincs szinte semmi rajta.


Azért baromira nem örölnék,ha a kezemet akarnák műteni és tök meztelenül kellene feküdnöm bárhol,az meg hogy nap,mint nap látnak meztelen embereket nem érdekel,ez nem hat rám,ettől még megalázónak tartom.Pont ezért nem is lesz gyerekem például.

2010. jún. 14. 19:05
 9/17 anonim válasza:
Nekem gerinc műtétem volt és meztelenül toltak be a műtőbe, ráadásul tél volt, kint volt vagy -10fok és nyitva hagyták az ablakot. Közben ott rohangált egy csomó ember, miközben én majd szét fagytam meztelenül az asztalon. Aztán amikor szóltam, hogy fázok letakartak egy darab gézlappal. Utána szerencsére elaludtam. Jogos amit írsz. Megalázó teljesen.
2010. jún. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát ha vkit tényleg totál csupaszon tolnak be, az lehet megalázó. De azért általában le szokták takarni...

De nem értem ezen miért kell problémázni ennyit...nyilván kellemetlen, nem szeret az ember meztelenkedni, én is szégyellős vagyok nagyon, de azért ha az életem múlna rajta, akkor inkább a vetkőzést választom. Esetleg megkérném a dokit, hogy ugyan terítsem már rám vmit...

e műtétnél akkor sem lehetsz felöltözve. Ha vmi baj van, nem tudják rólad időben leszedni a ruhát. Nyilván nem perverzióból találták ki a meztelenül műtést.

Az meg elég durva, hogy emiatt nem akarsz szülni. Ott van az emberen köpeny, és csak alul lát az orvos. Azt meg nyilván nem lehet elkerülni....

2010. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!