Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek mi a véleménye erről?

Árokpart kérdése:

Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
Munkanélküli lettem és a héten egész pontosan kedden befizettem magamnak előre 3 havi egészségügyi járulékot, amit magunk után kell fizetni ha munkanélküliek vagyunk. Sajnos az a helyzet állt elő, hogy szerdán már nagy az esélye, hogy el is kell mennem fogorvosi rendelésre foghúzásra. A kérdésem az, hogy ennyi idő alatt tehát szerdára a TAJ kártyám bemutatásával regisztrált e már a rendszer, ha esetleg nem a rendelő, illetve az OEP elfogadja e ha bemutatom a feladott csekkeket amit befizettem a NAV felé. Köszönöm szépen ha esetleg válaszolna rá valaki, illetve tanácsot tudna adni.
2018. ápr. 27. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem is volt hogy nem volt rendezve soha nem zavartak még el orvosi rendelésről, egy foghúzásról pedig pláne nem hiszem...
2018. ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem zavarhatnak el, de ha rendezetlen a viszonyod, jelezni fogják neked is, illetve a hatóságnak is. Viszont mivel befizetted, nincs mitől félned. Ráadásul nagyon valószínű, hogy oda is ért már az összeg.
2018. ápr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A TB-t utólag kell befizetni, az ehavit május 13-ig, azt hiszem.
2018. ápr. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagy valószínűséggel azt fogja kijelezni az orvosnál a rendszer, hogy nem rendezett a státusod, ezért alá kell majd írnod eg papírt amit adnak, hogy ezt tudomásul veszed és ha nem vagy biztosított, akkor utólag ki kell majd fizetned.


De ez csak annyit jelent, hogy lassan megy át a rendszeren a befizetésed lekönyvelése.


Nálam volt, amikor munkahely váltás után több hónappal is ilyen figyelmeztetést kaptam, holott közalkalmazottként dolgoztam és a számlámon utánanézve látszott, hogy az első perctől be volt fizetve minden amit kellett. Nem is kerestek meg azóta sem semmilyen befizetni valóval.

Szóval menj nyugodtan, ha szólnak, hogy nálad "piros a lámpa" vagy sárga és írd ezt alá - akkor nyugodtan mond meg, hogy már rendezve van, csak még nem futott át a rendszeren. Aláírod a papírt, elhozod magaddal és ennyi. Nekik ezt mindenképpen meg kell tenniük, de ettől még el fognak látni, ez csak figyelmeztetés, hogy a beteg ne utólag szembesüljön azzal, hogy probléma volt a betegbiztosítása körül - így ha kell, akkor tud intézkedni még időben.

2018. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!