Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye erről?...

Scream85 kérdése:

Kinek mi a véleménye erről? (Lent)

Figyelt kérdés

A közelmúltban olvastam az egyik kérdésnél egy hozzászólást ahol a válaszoló furának/cikinek gondolja hogy a gyermekes párok egymást anyának és apának hívják (mert hogy nem egymás szülei így nem helyénvaló így hívni egymást)

A kérdés csupán kíváncsiságból született, ki hogy áll ehhez a témához? Ki az aki szerint szintén tök normális dolog így hívni egymást, ki az aki szerint nem?


2018. febr. 20. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Engem mindig is zavart és hülyeségnek tartottam, ha vkik így nevezték egymást. Mért hívnám a páromat apának, ha ő nem is az apám? Lehet így alakult ki bennük a gyerek miatt, de ettől függetlenül szerintem zavaró és értelmetlen.
2018. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Engem nem zavar és nem is érdekel. Furcsa, hogy az ember ezeken nem tud túllépni..
2018. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Engem nem az zavar, hogy egymást hívják így egymás közt, hanem hogy mások jelenlétében. Például volt egy kolléganőm, aki mindig így hívta a férjét és az elején azt hittem, az apjáról van szó. Amikor kiderült, hogy mégsem én éreztem magam kellemetlenül.
2018. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Én sokszor hívom daddy-nak a férjemet (nem magyar) ő meg mommyként hivatkozik rám. De egyébként 90%-ban egymás nevét használjuk.

Én amúgy amikor kicsi voltam teljesen bele voltam ebbe zavarodva és kb. 3-4 éves koromig azt hittem hogy anyut Anyának aput Apának hívják. Sosem felejtem el a döbbenetet amikor anyukám mondta hogy nem, nem ez a nevük. :D

2018. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%
Amikor a párommal összejöttünk, elsők között beszélgettünk a gyerektémáról. Pár hét leforgása alatt annyira beleéltük magunkat, annyit beszéltünk róla, hogy azota anyának és apának szólítjuk egymást. Néha ha kimondom, ha a rendes néven hívom, rácsodálkozok, hogy tényleg ez e a neve?? :D
2018. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Engem is zavar. Nyilván a gyerekeknek azt mondom, szólj apának, de őt nem így hívom. Van neve.
2018. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Ez divat, mert a gyerek ugye így hívja a szüleit.

Számomra hátborzongató. Az én okom az hogy a férjem a volt feleségével így hivták egymást. Apa-anya.... ááááá..


Meg amúgy is. Mi becézzük egymást valóban de úgy hogy Édesem, Életem, ilyenek. Ez nekem sokkal elfogadottabb és minden ismeròsömnél kiver a víz ha a párok így hívják egymást.

2018. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Mi a nevunkon szolitjuk egymast, ha kozvetlenul a masikhoz szolunk. Ha a gyereknek mondjuk, akkor ,,menj oda apahoz”, ,,vidd oda anyanak”. A gyerek egy rovid ideig viccesnek talalta, hogy a nevunkon szolit (foleg, mikor a masik szobabol hivtuk a masikat hangosan), akkor o is utanozta kiabalva, de anyanak es apanak hiv minket. Nekem igyis fura volt a gyereknek azt mondani, hogy ,,apa jon”, nehezen allt ra a szam, de mar megszoktam. Azt nem szeretnem, hogy egymas kozott is anyanak szolitson, mert a felesege vagyok, nem az edesanyja. Ugyanakkor engem nem izgat, ha masnak mashogy jo.
2018. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Mi a gyerek jelenlétében így hívjuk egymást. Teljesen banális oka van: szeretnénk, ha a kicsi (még most tanul beszélni), ezt tanulná meg először, nem a keresztnevünket. Később lehet váltunk, lehet nem, de nekem az a nem szimpatikus, amikor egy gyerek a keresztnevén szólítja a szüleit, ezt akarjuk elkerülni.


Négyszemközt illetve felnőtt társaságban, mások előtt NEM apázzuk, anyázzuk egymást, fel se merül.

2018. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Mi is gyerek jelenlétében csakis anya-apa vagyunk, így is szólítjuk egymást, nagyon hamar mondta is hogy "anya","apa".

Amúgy 10 éve vagyunk együtt, de kicsimnek szólítjuk egymást eleje óta, keresztnevünkön csak baráti társaságba hívjuk egymást.

Hogy ez ki szerint ciki ki szerint furcsa pont leszarom.

2018. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!