Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételhez kell beutaló?

Vérvételhez kell beutaló?

Figyelt kérdés
Elég ha csak odamegyek vagy beutaló is kell?
2018. máj. 4. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell. Eddig sosem vettek tőled?
2018. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tőlem a háziorvos vesz le vért évi 1x. Hozzá kihez kel beutalot kérni? :)


Amúgy ha speciális vizsgálat miatt vagy csak specializalt, felszerelt laborban lehet (pl terhességi vercukorterheles) oda nem is elég a háziorvosi, oda szakorovosi beutalo kell)

2018. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok nem voltam még
2018. máj. 4. 18:27
 4/10 anonim ***** válasza:
A háziorvoshoz menj, ő ad beutalót.
2018. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Oké, de gondolom, nem csak úgy magadtól szeretnél vérvételre menni. Ha kell valamilyen vizsgálathoz, akkor kapsz egy beutalót és annak az orvosnak kell az eredményt elvinned, aki a beutalót írta. :)
2018. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vannak magán laborok, ott nem feltétlenül kell beutaló, de fizetős. Viszont akkor tudni kell mit szeretnél pontosan. Tőlem kb 20x vettek vért, csak egyszer használtam magánt.
2018. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Iskolaorvos is adhat beutalót?
2018. máj. 4. 18:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél vérvételt? Mit akarsz megtudni? A leírásod szerint nem orvos javasolta, tehát valamiért te magad akarsz valamit megtudni. Írd le, hogy mit, és akkor tudunk segíteni.
2018. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szenes43 ***** válasza:
A beutaló azért kell hogy tudja a labor hogy mire kíváncsi a beküldő orvos. Általában teljes vérképet és vizelet vizsgálatot kérnek és annak az eredményét kell a beküldő dokihoz visszavinni.A problémásnak talált eredménye meg vannak * va.
2018. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magánban kérhetsz beutaló nélkül is, csak fizetned kell érte és ott leveszik.

Ha nem magán, akkor kell beutaló, teljesen mindegy ki veszi le, bár háziorvos nem tudom hogy veheti le, de akkor is ők ezt elintézik.

Vérvételre akármilyen orvos beutalhat, csak ahhoz az intézményhez legyen jogosultsága.

2018. máj. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!