Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérvételhez kell beutaló?...

A vérvételhez kell beutaló? Vérkép kontrollra kell visszamennem de nem kaptam beutalót csak a zárójelentésemen vagy van rajta h kontrollvizsgálat javasolt

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az én tapasztalatom az, hogy csak és kizárólag konkrét, egyértelmű beutalóval veszik le a laborokban a vért, egy "kontrollvizsgálat javasolt" nem hiszen hogy elég lesz nekik. Ha a zárójelentést kiadó orvosod ezt így látta jónak, neki kellett volna beutalót adnia. Viszont a zárójelentésed alapján a háziorvos ki fogja neked adni a beutalót!!!
2013. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Evrnte egyszer mindenkinek joga van kerni vervizsvalatot akarmilyen ok nelkul. ez jogunkban all. haziorvostol kell kerni a beutalot
2013. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Zárójelentésen lévő szöveg azt jelenti, hogy el kell menned házi orvoshoz, aki kiír neked egy általános vérkép beutalót. Beutaló nélkül senki se fogadnak.
2013. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és mennyi idő alatt csinálják meg? és azt kézhez kapom vagy az orvosnak küldik el?
2013. márc. 18. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, kell.


A zárójelentéseddel menj el a háziorvosodhoz, aki meg fogja írni a beutalót.


A laboros nővérkének nem komptenciája, hogy eldöntse egy záró alapján, hogy pontosan milyen értékeket kell kontrollálnia. Ezt hivatalosan csak orvos döntheti el. Aki jelen esetben vagy a házi orvosod, vagy pedig egy szakorvos az érintett szakrendelésen.

2013. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vérvétel után az eredmény 2nap - 1hét.
2013. márc. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Változó mennyi idő alatt kész, én voltam már úgy, hogy aznap délutánra kész volt, de valahol 2. napra van kész. Valahol meg elküldik központban, és így több hét.
2013. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy kézhez kapod, vagy elküldik a beutalót kiállító orvosnak, és ott veheted át, szintén a helyi szokások szerint dől el.
2013. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bár már 4 és fél éves a kérdés, válaszolok, mert értem, hogy mire gondol a kérdező.

KELL BEUTALÓ. Háziorvostól kell kérni, mivel bejelöli, hogy miket vizsgáljanak adott vérvételnél. Nyilván egy "általános", teljes vérképen nem azt fogják, mint egy HIV+ betegnél, ahol spécin a CD4+ lymphocyták mennyiségét nézik vagy egy krónikus gyulladásos betegnél, ahol CRP-t és egyebeket kell figyelni. Ez azért nem mindegy, mert néhány vizsgálat (pontosabban az elvégzéséhez szükséges reagens) ára iszonyat magas. Ez pedig orvosi utasításra történik, hogy miket nézzenek, vizsgáljanak a véredből (vagy vizseletedből). Ergo adott egy több száz rubrikás dokumentum, amin kb minden létező vizsgálható dolog rajta van, és az orvos kijelöli, hogy a te véredből ezek közül miket nézzenek. Ezt eldönteni orvosi kompetencia az egészségi állapotodnak megfelelően.

2017. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!