Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elég indikáció az az anyajegy...

Elég indikáció az az anyajegy levételéhez, hogy kiemelkedik a bőrömből?

Figyelt kérdés

1) Van a nyakamon és a mellem alatt 1-1 pici szemölcs-szerű, de pigmentalt anyajegy, és a hatamon kettő közepes méretű, de kiálló anyajegy.


Egyik sem minősül veszélyes anyajegynek (legalabbis eddig egyik borgyogyasz sem hivta fel rajuk a figyelmet), viszont a nyakon es a mell alatt levok nagyon zavaroak, hiaba picik, a hatamon levo 2 kiemelkedot pedig feltem, mert szurnak, ha valami piszkalja oket. (Mar banom, hogy eddig nem kertem).


Ha ezt igy jelzem a borgyogyaszaton a melanoma szureskor, akkor ez eleg indikacio, hogy azokat levegyek? Van errol valakinek valami tudomasa?


Amugy mivel kozel 200 pici anyajegyem van, igy esztetikailag ez a 4 db nem zavaro, csakhat kiallnak, es folyton birizgalom oket.



2) Mivel rengeteg anyajegyem van, igy az eddigi dokik, akik lattak, kiemeltek 4-5 darabot, hogy meg nincs semmi bajuk, de azok veszelyesek, mert aszimmetrikusak, es figyeljem oket, es szoljak ha van valtozas.


Valtozas amugy nincs bennuk, de nem szeretnem figyelgetni oket (foleg merthogy ebbol ketto a hatamon van), masreszt pedig mivel minden nap latom oket, igy nem is biztos, hogy feltunne, ha valtozik, jaigen...es nem szeretnek felelemben elni. Van meg masik 200, amit figyelgetek, es sok-sok uj is kijon.


Szerintetek az eleg indikacio a levetelhez, hogy ezek 'megfigyelesre' szorulo anyajegyek?


TB-s rendelesre megyek, mivel sajnos anyagilag nem allok jol (azt hiszem egyszerre amugy kettot lehet leszedetni TB-re).


Kinek mi a tapasztalata? Kerhetem, hogy szedjek le a kiallo es a megfigyelesre szorulo anyajegyeimet anelkul is hogy baj lenne veluk?


8-9 anyajegyrol lenne szo osszesen, meg amit meg esetleg a borgyogyasz most talal es itel veszelyesnek (mert o mar a 4. kulonbozo orvos, akihez megyek).



2018. máj. 15. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 2 anyajegyet szedettem eddig le, az egyikre mondták, csak hogy nagyon kiemelkedő vigyázni kell vele de rám bízták le akarom-e szedni. Elmész a bőrgyógyászhoz mondod, hogy le szeretnéd szedetni és ennyi nem fog kötöszködni megírja a lapodra hogy le akarod szedetni és továbbküld a sebészhez.

Bár ha véletlen mégis kötöszködne (amit nem hiszek de sose tudni) mond, hogy ezekbe mindig belekaparsz véletlen stb...

Lassan én is megyek a 3. anyajegyemmel

2018. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ, így akkor már be merem próbálni.

Attól tartok, hogy sok lesz neki egyszerre ennyi, mert ugye csak kettőt áll a TB egy műtét alkalmával :) de proba szerencse

2018. máj. 15. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Hű, kicsit zavarosan írtad.

Nekem írt már fel eltávolításra egyszerre 6 darabot is a bőrgyógyász, max több részletben szedik le (bár biztos találnál olyat, aki egyben is megcsinálja)

Ha asszimetrikusak és kiállóak nem szoktak velük problémázni.

2018. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a segítséget! Ment a zold :)
2018. máj. 18. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!