Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Veszélyes hogyha az eremben...

Veszélyes hogyha az eremben egy kék csík indul el?

Figyelt kérdés
Egy kicsit megvágtam magam egyt rozsdás ollóval és az eremben egy kék csík indult el, ez veszélyes? És ha igen mit kell csinálni?

2018. máj. 26. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Menj orvoshoz.
2018. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A kék csík az mindegy, de ha ronda a seb és nem volt normálisan ellátva, akkor hétfőn irány az orvos.

2018. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vérmérgezés! Azonnal hivd a mentőt!
2018. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem is menj sürgősen orvoshoz.
2018. máj. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy hete történt, de csak tegnap vettem észre. Olyan sokat nem haladt és mitha meg állt volna. Biztos menjek orvoshoz?
2018. máj. 27. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem muszály. Fingunk sincs, ki vagy, miért érdekelne, ha belehalsz???
2018. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Piros csík szokott lenni, nem kék, amitől mindenki megijed. Ez nyirokérgyulladás, és semmi köze a tetanuszhoz. Az erek meg amúgy is kéknek látszanak a bőr alatt, nem teljesen értem, hogy milyen kék csík indulhatott el az érben.


A rozsda is mindegy a tetanusz szempontjából. Tetanuszbaktériumok jellemzően koszos helyeken vannak, tehát ha egy koszos szög megszúrja a talpad, akkor nagy valószínűséggel kerülni fog belőle a sebbe, ha rozsdás, ha nem. Ugyanakkor egy koszos horzsolás nem veszélyes tetanusz szempontjából, mert ez a kórokozó csak a levegőtől elzárt, vagyis a kellően mély sebekben tud szaporodni. Ha nem egy mély, zárt vágásról van szó, akkor sem kell aggódnod a tetanusz miatt. De ha el van fertőződve, ronda, akkor jobb lenne orvosnak megmutatni.

2018. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!