Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vidékiként hogy lehet budapest...

Vidékiként hogy lehet budapesti háziorvosom, fogorvosom, hogyan válthatok lakcímet ha albérletben vagyok?

Figyelt kérdés
Lehet valakinek egyszerre vidéki és fővárosi házi és fogorvosa is? Hogyan?
2018. máj. 31. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Háziorvosod bárhol lehet, az nem kötődik lakcímhez, egyedül az a feltétele, hogy a kiválasztott háziorvos elvállaljon. Én többször váltottam, sosem mondtak nemet.


Tb által finanszírozott fogorvos viszont kötődik a lakcímhez, viszont azt hiszem, hogy az ideiglenes lakcímeden is köteles ellátni a körzetes fogorvos.


Az albérletbe pedig a tulajdonos hozzájárulásával tudsz bejelentkezni. (Egyébként egy jogszabály szerint elegendő hozzá két tanú által aláírt bérleti szerződés is, de ha a tulajdonos tudta nélkül bejelentkezel és utólag kiderül, gondolom rövid úton az utcán találod magad..).

2018. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerre nem lehet több háziorvosod. Fogorvoshoz bárkihez, bárhova mehetsz, ha kifizeted az ellátást.
2018. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy a bejelentkezés a vonatkozó törvény (vagy kormányrendelet?) szerint kötelező, tehát a tulajdonos nem tagadhatja meg az aláírást a bejelentőlapról, mert azzal törvényt sért.


Viszont sajnos ez sokakat nem érdekel, így azt mondják, hogy nem jelentkezhetsz be, ha meg nem tetszik, akkor költözz el.

Szóval tanácsos ezt előre tisztázni, szerződéskötés előtt.


Én több helyen is béreltem lakást, mindegyikbe be voltam jelentve, normálisak voltak a tulajok.

2018. máj. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha fizetnének sem mennék sztk-s fogorvoshoz :D


Háziorvosod meg akkor lehet, ha elvállal az adott doki.

2018. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bátyám Budapesten él és télen nagyon beteg lett, akkor elment a legközelebbi házi orvoshoz, ő megvizsgálta meg írt fel neki gyógyszert de táppénzre csak az eredeti házi orvosa tudta kiírni. Fogorvos viszont nem tudom hogy működik.
2018. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, működik az is néhány helyen, amit az utolsó írt, hogy ambuláns lappal ellátnak, anélkül, hogy oda tartoznál, de szerintem ez elég ritka.
2018. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!