Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves egyetemista vagyok...

Első éves egyetemista vagyok osztatlan tanári történelem magyar szakon. A gyakorlati jegyem elégtelen lett. Ilyenkor ettől függetlenül mehetek-e a vizsgákra? És, hogy maradok-e az államilag támogatott képzésen vagy átkerülök az önköltségesre?

Figyelt kérdés
A szemináriumi/gyakorlati jegyem értékelésére nem lett teljesítve lett beírva ergó elégtelen lett.
2017. dec. 30. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden olyan vizsgát felvehetsz és megcsinálhatsz, ami nem áll szorosan kapcsolatban ezzel az adott gyakorlattal. Ha pl. a gyakot meg egy másik tárgyat egy félévben kell elvégezni, egymásnak előfeltételei, akkor a másik tárgyat nem tudod elvégezni, hiába mennél el vizsgázni. De ha nincs ilyen, akkor természetesen függetlenek a tárgyaid ettől a gyakorlattól. Nektek ezeket senki se mondja el???


Amúgy meg önköltségesre akkor kerülsz át, ha két félév alatt nem tudsz x kreditet teljesíteni, illetve bizonyos egyetemeken valamilyen tanulmányi átlaghoz is van kötve a dolog. Ami viszont egyértelmű, hogy átsorolás csak nyáron van, két félév után. Egy darab elégtelen miatt nem sorolnak át senkit.

2017. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2 szemeszter alatt kell 36 kreditet teljesíteni és akkor maradhatsz államin. Ha gyakorlati jegy és nem teljesített lett beírva jó eséllyel nem tudsz menni vizsgázni. De próbálj jelentkezni vizsgára és kiderül.
2017. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocs félreolvastam, más tárgyak vizsgáira mehetsz, gyakjegyes tárgynál csak egy időpont szokott lenni vizsgaidőszakban amikor azt javíthatod, ha olyan a tárgy.
2017. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!