Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lejárt recept után milyen...

Lejárt recept után milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Hello mindenki!

Olyan problémám van hogy rendszeresen szedek gyógyszert. Az most mindegy mire. Elfelejtettem kiváltani a receptem ami lejárt így nem kaptam meg. Kb egy hónap múlva megyek kontrollra mikor kapom az új receptet. Persze elmentem személyesen a kezelőorvosomhoz hogy ez történt, de finoman szólva elhajtott mert hogy az sok pénzébe kerülne az intézménynek ha kiadna újat. Mivel a rendszerben az látszik hogy én el lettem látva gyógyszerrel. Egy betegjogi képviselő mondta hogy az adott intézmény adott területen lévő vezetőjét hívjam fel és ő fog tudni segíteni. Felhívtam erre közölte hogy ő nem gyógyszerellátó központ. Na ilyenkor mi a teendő???

Még kb. egy hónap mire kapok új receptet. Eléggé aggaszt hogy mi lesz addig. Vagy ilyenkor az van hogy várja az ember hogy rosszabbul lesz mert elfelejtett kiváltani egy receptet?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. jún. 24. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagy problémát jelentene lecserélni az orvosod?
2018. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszertár ilyenkor a recept köteleseket is kiadja,teljes áron (2016ba jártam így)
2018. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyetlen nappal késtem el mikor ki akartam váltani és nem váltották ki.

Nem probléma lecserélni persze. De most mit tudok ebben a pillanatban tenni? 3 napi adagom van kb. 4 hétre.

2018. jún. 24. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Másim,a területen rendelő orvosnál próbálkozzon.

Amikor az ön orvosa nem rendel," véletlen"...

2018. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!