Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyha nem lenne rendben a...

Hogyha nem lenne rendben a TB-m, akkor a gyógyszertárban a recept kiváltásakor jelzett volna a gép, ugye?

Figyelt kérdés
Van egy kis zűrzavar a TB-m körül és jövőhéten megyek a kórházba vizsgálatra és félek, hogy nem lesz jó. Viszont tegnap voltam gyógyszertárban egy receptet kiváltani és nem volt semmi gond. Nem tudom, hogy működik ez tudom, hogy ilyenkor leszokták a receptet csipogtatni stb, viszont azt nem tudom, hogy ilyenkor a rendszer leellenőrzi-e a TB-t is, hogy minden oké-e vele.
2018. máj. 2. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban nézik ?
2018. máj. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak a rendelőben figyelik
2018. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is pont ettől féltem a héten, mert beírják a gyógyszertátban a receptről a TAJ számot ugye. Gondolom nem véletlenül van így. De nem tudom pontosan mit látnam ott
2018. máj. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*látnak
2018. máj. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én sem tudom az a baj, pedig jó lenne tudni. Én 2 hónapja iratkoztam ki a suliból és valahol azt olvastam, hogy amíg a diákigazolvány érvényes október végéig, addig jár a TB is. Viszont 2 hónapja már nincs jogviszonyom a sulival. Ilyenkor mi van? A suli jelzi és megszüntetik vagy, amíg jó a diákom, addig nincs gond?
2018. máj. 2. 00:22
 6/11 anonim ***** válasza:

(3-as válaszoló vagyok.)

Én január közepén végeztem az egyetemen,március 31-ig volt diákigazolványom, és onnan 45 napig számolva van még TB-m. most fog majd lejárni. Utánaolvastam rengeteg helyen, és az ügyfélkapu is így jelzi. De nézz utána, nem akarlak véletlenül sem félrevezetni.

N

2018. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

A diáknak semi köze a tb-hez.


A suliból való kijelentkezés napjától számított x napig vagy biztosított.

2018. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Ne beszélj már hülyeséget. Minden fent van a neak.gov.hu oldalon szó szerint. Csoporttársaimmal rengetegszer átolvastuk és valöban így van mert az ügyfélkapun is fent van hogy még biztosítva vagyok. Illetve korábban én is írtam ki kérdést erről:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__911..


de neten is utána lehet keresni

2018. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Valameddig biztosítva vagy, gyógyszertárban nem nézik ezt és nekik ez nem is a feladatuk, az orvosnál megjelenéskor le kell ellenőriztetni a TAJ-t, ha ott kijön, hogy gond van, akkor egyrészt neked ezt mondaniuk kell, másrészt akkor nem is írhatja fel támogatottként.
2018. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bensdorp ***** válasza:

A tanulói jogviszonyod megszűnésének napjától 45 napig rendezett még a biztosításod.


A gyógyszertárban pedig támogatott gyógyszerek esetén a gép azonnal jelez, ha nem érvényes a biztosításod, napra pontosan. A kérdés csak az, hogy tb-támogatott gyógyszert váltottál-e ki vagy szabadárasat, ugyanis ez utóbbiaknál nem vizsgál a gép, sőt, még az orvosnak sem kell rögzítenie ezeknél a gyógyszereknél a taj-számot a vényen.

2018. máj. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!