Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen hatása van a béta-blokk...

Milyen hatása van a béta-blokkolónak?

Figyelt kérdés

Gyors szívverésre kaptam,mert az orvos nem tudja mi bajom,testileg kivizsgáltak,minden rendben,a stresszre fogta.

Kaptam béta blokkolót,hogyha megint nagyon gyors a szívem,vegyek be egy negyedet,de eddig még sosem mertem bevenni,féltem hogy mégjobban leviszi a vérnyomásom,vagy rosszul leszek tőle.



2018. jún. 29. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Ilyen problémára előbb próbáld ki a galagonya teát!Ha esetleg nem használ,utána a gyógyszert.
2018. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is gyors pulzusra írták fel még fiatal koromban, azóta is szedem, kb. húsz éve. Állítólag a vérnyomást is csökkenti, de nekem nem eléggé, úgyhogy most már vérnyomáscsökkentőt is kell szednem mellé.
2018. jún. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

A stresszre lehet fogni mindent, az akkor már mindent megmagyaráz, nem?

A béta blokkolónak van egy olyan feladata, hogy azokra a receptorokra "ráül", amik a pulzus növelésben játszanak szerepet, elfoglalva a helyet, így blokkolva van, tehát a kémiai folyamatokba nem avatkozik bele, csupán kevesebb receptor marad szabadon.

Nyílván nem jó ilyeneket szedni, mert a hatóanyag mellett legalább még 170 olyan kemikália van benne, ami miatt gyógyszer lesz belőle és az mind káros a szervezetre, sok a mellékhatás, a kiválasztó szervre negatív hatással van, stb.

Olyan sokkal egy negyed nem viszi le a vérnyomásod.

Akkor van gond, ha mondjuk edzel, vagy komolyan sportolsz, mert akkor gátolja a vérkeringés kompenzációját és nem bírsz úgy teljesíteni, legalábbis nekem anno így volt, azért hagytam abba.

2018. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!