Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mandula műtét fáj?

A mandula műtét fáj?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban harmadjára fáj a torkom, hétfőn megyünk a fül-orr gégészetre, és anya aztmondta lehet hogy ki kell majd venni a mandulámat. 14 éves vagyok. Altatnak? Fáj? Mennyi ideig kell korházba lennem? Tényleg fogyni fogok?
2010. jún. 17. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Csak annyit tudok mondani, hogy fáj, nekem 5- éves koromban szedték ki, még inni is nehezemre esett utána. Szóval ha altatnak is(engem nem altattak), ne számíts rá hogy megúszod :$:)
2010. jún. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

ritkán altatnak. ha mégis akkor ébredés után vért fogsz hányni(persze nem a gyomrod fog vérezni hanem ami a műtét közben lecsorog a torkodon az jön majd vissza)

Egyébként rohadtul fáj és ijesztő ahogy a doki egy szerszámmal a torkodba nyúlkál azonkívül állandó az öklendezési kényszer is. Bátyámat 3szor vitték vissza a műtőbe mert folyton felszakadt az ér amit elégettek neki. Fogyni azért fogsz mert napokig nem fogsz tudni normálisan enni.

2010. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jaj istenem.. nemáááááááár :'(
2010. jún. 17. 19:40
 4/16 anonim ***** válasza:
Kár volt megkérdezned, igaz?:D(nem kell rá válaszolni)
2010. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hát igen... Pontosan ..kár volt
2010. jún. 17. 21:00
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, minek ijesztgetett anyukád mandulaműtéttel. Attól, hogy fáj a torkod, még nem kell kivenni. Akkor legfeljebb nem mandulagyulladásod lenne, hanem torokgyulladásod. Felnőttkorban és te már nem vagy gyerek, ezerszer meggondolják, hogy mikor vegyék ki, csak akkor, ha több éve komoly panaszokat okoz. Egyszerűen nem kaptad rá a megfelelő gyógyszert, pl ha baktérium okozza és nem kaptál antibiotikumot vagy nem a megfelelőt, vagy túl hamar abbahagytad a gyógyszert vagy nem pihented ki magad, stresszes vagy. Majd nyáron megjavul. Mit szedsz rá?
2010. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül hánysz vért, és nem biztos hogy fogysz. van aki jobban bírja, pl nekem nem volt annyira megterhelő mint másoknak. az altatás meg király volt kaptam valami nyugtatót, és csak ilyen képek villantak be utána, hogy elküldtem a pi.csába az aneszteziológust. lol. Ha pesti vagy akkor menj a bethesda gyerekkórházba, kedvesek, meg minden.
2010. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
36%
inkább szedesd ki és hányjál vért 3 napig, minthogy utána kapj egy tüszős mandulagyulát, ami egy rheumas lázzal szépen ráterjed a szívedre és belehalj. szal inkább hányj
2010. jún. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most volt tüszős mandula gyulladásom. Nem volt semmi az biztos. Enni sem bírtam, arra kaptam antibiotikumot. Be is szedtem az összeset, kb ez olyan 5-6 napig tartott, most egy hete semmi bajom nemvolt, majd most tegnap óta megint fáj.
2010. jún. 18. 09:03
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem szokás mandulagyulladásba belehalni, Mr nulla százalék!

Szopogass Septofortot naponta 3-szor, szedjél Kalmopyrint, igyál meleg, de ne forró teát, kb napi 500 mg C vitamint, maradj otthon, ha véletlenül süt a nap, napozz, és jó eséllyel hétfőn már nem is fog fájni. Ne pánikoljatok egy torokfájástól, se te, se anyukád.

2010. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!