Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan fizesse így valaki a Tb-t?

Hogyan fizesse így valaki a Tb-t?

Figyelt kérdés
Hogyha ugyebár levelezőre jár, de még nem dolgozik akkor magának kell fizetni. Ez mekkora hülyeség már? Nincs keresete hiszen tanul. Levelezőn is ugyanúgy be kell járni, tehát állandó munkát nem vállalhat, mert külső gyakorlatokra is járni kell ahol fizetés nincs. A tandíjat is fizetni kell ami elég nagy összeg. Akkor hogy kötelezhetnek egy húszon éves diákot hogy több ezernyit fizessen maga után? Egy egyetemre járó hallgatónak hogy legyen 300 ezer forintos keresete hogy albérletet, rezsit, kaját, egy kis szórakozást illetve az egyetemi dolgok után még ezt is fizesse? Más hogy oldja meg?
2018. júl. 13. 11:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Levelezőnek pont az a lényege hogy mellette tudj menni dolgozni. Meg azt nem értem hogy hogyan telne albérletre, megélhetésedre, szórakozásra ha nem dolgozol és csak heti 1-2 napot ha bejársz. Ha elmész dolgozni akkor a munkáltatód fizeti ezeket helyetted, nem neked kell. A levelezőnek meg pont ez a lényege hogy akár főállás mellett is tudod csinálni.
2018. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Vicc vagy gyerek..


A levelező szerinted miért lett létrehozva?

Azért, hogy mellette lehessen dolgozni. Alapból azoknak jó, akik már alapból a szakmában dolgoznak vagy dolgoznak mellette valami mást.


Levelező esetében a helyek 99%-ban péntek-szombaton van tanítás.

Ezért kell olyan munkahelyet találni, ahol ezt elnézik vagy úgy alakítani a munkát, hogy azokon a napokon szabad legyél.


Tudod, hogy mit vállaltál, ez van. Nem kell utólagosan sírni, hiszen úgysem fognak rajta változtatni.

A kis szórakozást le kell venni, ennyire egyszerű ha nem telik arra, hogy biztosításod legyen.


Hogyan oldom meg?

Dolgozom mellette.

2018. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A levelező mellett a legtöbben dolgoznak, én is így tettem és simán ki tudtam fizetni havonta ezt a pár ezer forintot.
2018. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

A _rászorulóknak_ kifizeti az önkormányzat. Vizsgálják ehhez a jövedelmi és vagyoni helyzetet a családban (ingatlanok, nagy értékű ingóságok, pénztartalék, egy főre eső havi jövedelem stb.)


Ha te megengedheted magadnak, hogy ne vállalj állandó munkát, és így is ki tudod fizetni a tandíjat, az albérletet, a rezsit, a kaját és az egyebeket, az azt jelenti, hogy a szüleid támogatnak, nem is kicsit. Ergo nagyon jól keresnek, tehát valószínűleg nem vagy rászoruló, meg amúgy sem hiszem, hogy az a plusz 7 ezer forint számítana.

2018. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, ha elolvastátok akkor értelmezni is lehet. Diakmunka nem fizeti a tbt sajnos. Évközben meg több hetes gyakorlat miatt esélytelen állandó munkahely. Nem jószántából, ment ki levelezőre, hanem azért, hogy végezni tudjon. Sajnos, ha rászállnak az emberre más megoldás nincs, mert ez az ország nem biztosít olyan lehetőséget, hogy megvédjék azokat a hallgatókat akiket direkt kiakarnak csinálni. Szóval ez az összeg havonta meg a többire rámenőleg sok. És ha már olyan sok a tandíj legyen belekalkulálva a tb is.
2018. júl. 13. 23:02
 6/19 anonim ***** válasza:

"Nem rólam van szó, ha elolvastátok akkor értelmezni is lehet."


Egyetlen szóval sem említetted, hogy nem rólad van szó. Általánosságban írtál, így evidensen rád gondoltunk.


"Diakmunka nem fizeti a tbt sajnos. Évközben meg több hetes gyakorlat miatt esélytelen állandó munkahely."


Nem az. Lehet egyezkedni a munkáltatóval szabadságütemezésről, fizetetlen szabadságról is akár.

Vagy el lehet kezdeni dolgozni valahol, és ha nincs közös nevező, mire elérkezik a gyakorlat ideje, fel lehet mondani.


"Nem jószántából, ment ki levelezőre, hanem azért, hogy végezni tudjon."


???


"És ha már olyan sok a tandíj legyen belekalkulálva a tb is."


Nem tandíjas szakra kell menni. Persze tudom, az államira jobb eredmények kellenek. De ez van.

2018. júl. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ahogy leírtam államin van. Levelezőn viszont csal fizetős. Azért ment ki, hogy végezni tudjon. Nappalin nem tudott volna.
2018. júl. 14. 11:12
 8/19 A kérdező kommentje:
Államin volt*
2018. júl. 14. 11:12
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Drágám, a levelező azért, van, hogy mellette DOLGOZZ!


Innentől kezdve lényegtelen a kérdésed :D

2018. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a drágád. Másrészt aki nem tudja megoldani munkával akkor hogy oldja meg? Milyen lehetőségek vannak? Lehetőleg olyanok írjanak akik voltak hasonló cipőben és normális tanácsot tudnak adni ahelyett, hogy a trollkodast irkáljanak ide. Köszönöm.
2018. júl. 14. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!